Strona główna Iłów Zagłosować na projekt gminny

Zagłosować na projekt gminny

544
0
PODZIEL SIĘ

 Do 30 września można głosować na wybrany projekt w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Wśród tzw. projektów „miękkich” jest szczególnie polecany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej projekt numer 7, noszący tytuł „Rok 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej”.  

Inspiracją dla wnioskodawcy było uchwalenie przez Sejm RP rok 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej. Koordynatorem projektu jest Tomasz Ciołkowski. W projekcie przewidywane są m. in. trzy koncerty patriotyczne w kościołach w Giżycach, Brzozowie i Iłowie. Wykonawcami byliby artyści mający w swoim repertuarze pieśni patriotyczne i legionowe. Koncerty te byłyby dostępne dla wszystkich chętnych mieszkańców zarówno z gminy Iłów, jak i całego powiatu sochaczewskiego.

Dodatkowo w ramach projektu opracowany byłby druk broszury zawierającej mapę gminy Iłów z zaznaczonymi miejscami pamięci historycznej wraz z opisem tych miejsc. Zaznaczone byłyby też i opatrzone fotografiami pomniki, tablice pamiątkowe, Dęby Pamięci oraz makiety związane z uczczeniem miejsc i postaci bohaterów walczących o wolną Polskę na przestrzeni stulecia. Podsumowaniem wszystkich działań byłby piknik historyczny, wzbogacony wykładem historycznym o Bitwie Warszawskiej 1920 roku i udziale mieszkańców gminy Iłów oraz całego powiatu sochaczewskiego w tych wydarzeniach. Planowany jest również pokaz musztry wojskowej, defilada oddziału wojska, stoiska Wojskowej Akademii Technicznej, koncert orkiestry wojskowej. Zaproszeni będą mieszkańcy z całego powiatu sochaczewskiego oraz goście spoza tego terenu.

Głosy można oddawać w kancelarii ogólnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz we wszystkich urzędach gmin na terenie powiatu sochaczewskiego. Jak również drogą elektroniczną przez skan ankiety do głosowania wysłany na adres: budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl. Głosować może każdy mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, bez względu na wiek.

Wanda Dragan

fot. archiwum