Strona główna Sochaczew miasto Wyższe zarobki i czynsz

Wyższe zarobki i czynsz

412
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące programu gospodarki mieszkaniowej miasta na lata 2019-2025.

W dokumencie zawarto nie tylko informacje dotyczące ilości mieszkań będących w zasobach miasta, planowanych remontów czy polityki mieszkaniowej i czynszowej samorządu, w tym zasad obniżania czynszu.
W uchwale, mającej trafić na najbliższą sesję Rady Miejskiej, znalazł się także zapis mówiący o tym, że wysokość czynszu będzie uzależniona od wysokości dochodu. A miasto będzie miało prawo do weryfikowania dochodów rodzin zajmujących mieszkania komunalne. Dodajmy, że sprawdzane będą tylko dochody osób, które podpisały z urzędem umowę najmu po 21 kwietnia tego roku, czyli w dniu wejścia w życie nowych przepisów. A te uchwalono, wychodząc z założenia, że mieszkania komunalne są dla rodzin niezamożnych, w trudnej sytuacji materialnej, dla najbardziej potrzebujących dachu nad głową.
Sama weryfikacja dochodów będzie prowadzona co trzy lata i jeżeli w ciągu tego okresu nasze dochody wzrosły, to tym samym zapłacimy wyższy czynsz.

es