Strona główna Sport Wygrana na początek

Wygrana na początek

358
0

Od pierwszych minut gospodarze starali się narzucić swój styl gry i dynamicznie zaatakowali. Niestety już w piątej minucie Michał Kępa zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowy atak rywala, który był w wyskoku. Sochaczewianie bez strat przetrzymali okres osłabienia. Rywale jednak coraz bardziej się rozpędzali. Inauguracyjny mecz Orkana był transmitowany przez Polsat.

Pierwsze punkty Budowlani zdobyli z rzutu karnego. Kilka minut później Paweł Siedlecki przebiegł prawie całe boisko. Został zatrzymany przed linią pola punktowego, ale sędzia dopatrzył się przy tym przewinienia sochaczewskich rugbistów. Budowlani wykorzystali swój młyn i zdobyli pierwsze przyłożenie. Osiemnastolatek minutę później indywidualną akcją zaskoczył obronę Orkana i zdobył drugie przyłożenie dla przeciwników. W tym momencie nasi zawodnicy wyglądali na mocno wyczerpanych. Po meczu Maciej Brażuk powiedział: Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy fizyczną zadyszkę. Spowodował to nasz system gry. Dołożyła się do tego pogoda.

Po przerwie na boisku pokazał się zupełnie inny Orkan. Nasi Wojownicy z impetem ruszyli na rywali i praktycznie przez cała drugą połowę mieli przewagę. Pierwsze przyłożenie zdobył Adrian Pętlak (57′), który wykończył akcję formacji młyna. Dziesięć minut później sochaczewianie wygrywają młyn przy wrzucie rywali. Spokojnie trzymają piłkę nogami. W odpowiednim momencie w dłonie wziął ją Mateusz Pawłowski i zmniejszył rozmiar prowadzenia Budowlanych.

Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Michał Kępa trafiając między słupy z 45 metrów. W „doliczonym” czasie gry Kępa ponownie skutecznie wykonał próbę (20:15). Lublinianie widząc, że zwycięstwo wymyka się im z rąk desperacko zaatakowali. Jakub Młyńczak był czujny. Przechwycił jajo i przyłożył je w słupach. Celny kop Kępy ustalił wynik meczu.

Orkan wygrał bardzo ważny mecz i zrewanżował się za przegraną w poprzednim sezonie.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że w meczu tym swoją przygodę z seniorskim rugby rozpoczęło czterech wychowanków Orkana: Jan Mroziński, Sebastian Misiak, Michał Szwarc oraz Alan Dudkowski.

Po meczu powiedzieli:

Stanisław Więciorek (trener Budowlanych Lublin): – Gratuluję zwycięstwa Orkanowi. Mecz ten wygrali zasłużenie. Orkan zdominował nas w młynie i to dało efekt. Moja drużyna dobrze grała pół godziny. Potem się pogubiła. Rugby, to gra kontaktowa ale była toczona fair. Teraz w grę wkłada się tyle energii, że na inne zachowania już jej brakuje. To dobrze, że zawodnicy mają do siebie szacunek.

Michaił Czaczua (trener Orkana Sochaczew): – W pierwszej połowie nie trzymaliśmy dyscypliny taktycznej. Po przerwie zagraliśmy to co przygotowaliśmy na treningach. Moja drużyna była przygotowana na to żeby wygrać mecz w ostatnich dwudziestu minutach.

Maciej Brażuk (kapitan Orkana Sochaczew): – Cieszę się, że sezon już się rozpoczął. Cieszę się z tej wygranej. Dziękuję kibicom za liczne przybycie i doping. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego meczu. Dziękuję kolegom z drużyny. Dziękuję debiutantom, którzy pokazali, że już są pełnoprawnymi seniorami. Dobrze, że rozpoczęli swoją grę w gronie seniorów od zwycięstwa. Jutro będziemy odpoczywać, a potem zaczynamy przygotowania do meczu w Gdyni. Tam też chcemy zagrać dobry mecz.

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 27:15 (0:15)

punkty: Michał Kępa (12), Mateusz Pawłowski (5), Adrian Pętlak (5), Jakub Młyńczak (5) – Robizon Kelberashvili (5), Paweł Siedlecki (5), Maciej Grabowski (5)

skład Orkana: Michał Kępa, Michał Szwarc, Artur Fursenko (czasowa 20′ Krystian Mechecki, 75′ Antoni Gołębiowski), Jakub Młyńczak, Wojciech Krześniak (27′ Krystian Mechecki, 41′ Alan Dudkowski), Levani Barkava, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak, Michał Gadomski, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (74′ Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia (54′ Michał Polakowski), Wiktor Dobrowolski (41′ Jan Mroziński), Razhdeni Bagaturia (78′ Łukasz Syperek)
skład Budowlanych: Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Rafał Szrejber, Piotr Psuj, Dawid Tarnawski (41′ Grzegorz Kędzierski), Paweł Siedlecki, Wojciech Lubisz (68′ Aleksander Mucha), Michał Musur, Oleksandr Khomenko, Tomasz Zduńczuk, Bartosz Szczukocki, Paweł Niedziółka (45′ Bartosz Zabokrzycki) , Robizon Kelberashvili, Piotr Skałecki (31’Anri Bogveradze), Oskar Rudziński (65′ Gabriel Brożek),

punkty: Robizon Kelberashvili 5, Paweł Siedlecki 5, Maciej Grabowski 5.