Strona główna Sport W osłabionym składzie

W osłabionym składzie

274
0
PODZIEL SIĘ

Warszawska Liga Okręgowa

Po czterech kolejkach dorobek punktowy KS Teresin wyglądał mizernie. Trzeba było jednak stawić czoła zespołowi ze ścisłej czołówki tabeli – Laurze. Podopieczni Tomasza Spytka wyszli na boisko w podwarszawskich Chylicach bardzo osłabieni. Z różnych przyczyn nie mogli zagrać: Michał Bargieł, Sylwester Płacheta, Marcin Bauman, Tomek Oziemblewski, Dominik Popławski czy Kuba Antczak, zaś na ławce zawody rozpoczęli Grzegorz Węsek i Kamil Smoliński. Mimo to za pierwszą część meczu można ekipę pochwalić. W konfrontacji z silniejszym kadrowo rywalem pokazali sporo ambicji.

Już w 10. minucie przydarzyła się na naszym polu karnym strata bezlitośnie wykorzystana przez gospodarzy. Na szczęście w dalszej części gry Teresin uporządkował grę w obronie, a w 34. minucie Kacper Bargieł znalazł się w znakomitej sytuacji. Mając przed sobą tylko bramkarza, niestety zbyt późno zdecydował się na strzał i szansa nie została wykorzystana. Do czasu. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Kacper zrehabilitował się i efektowną główką doprowadził do wyrównania.

Po przerwie Laura wzięła się do solidnej pracy i w 56. oraz 57. minucie zdobyła dwie bramki, obejmując wyraźnie prowadzenie. Gdyby tego było mało, w 68. minucie jeszcze podwyższyła wynik i stało się jasne, że przywiezienie jakiegokolwiek dorobku punktowego z Chylic okaże się zadaniem zbyt trudnym. W 70. minucie Kacper zdołał zmniejszyć tylko rozmiary porażki, jednak w 84. minucie gospodarze przypieczętowali okazałe zwycięstwo piątą bramką.

Sytuacja w tabeli zrobiła się nieciekawa, a w najbliższą niedzielę Teresin w kolejnym wyjazdowym meczu spotka się z jak zawsze silnym u siebie Gromem Warszawa. Mamy nadzieję, że część nieobecnych wróci do gry, a Teresin do zdobywania punktów.

Laura Chylice – KS Teresin 5:2 (1:1)

Bramki dla Teresina: Kacper Bargieł – dwie (45 i 70 min.)

KS Teresin: Nowakowski – Żakowski (46 Smoliński), Kiliński, Staniak, Szewczyk (79 Felczak) – Grefkowicz, Giś (78 Stańczyk), Stojek (46 Węsek), Bartosiewicz,  Bukowski (72 Yandiuk) – K. Bargieł.

MM

fot.pixabay