Strona główna Kronika kryminalna Ustalony sprawca zabójstwa młodej kobiety w gminie Iłów

Ustalony sprawca zabójstwa młodej kobiety w gminie Iłów

1294
0
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji rozwiązali sprawę zabójstwa młodej kobiety w miejscowości Brzozowiec

W dniu 30 sierpnia 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie została powiadomiona o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec gmina Iłów częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie. W toku podjętych czynności ustalono tożsamość kobiety, którą okazała 26-letnia obywatelka Ukrainy. Podjęte w sprawie czynności m.in. przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziły, iż padła ofiarą zabójstwa. W ciągu kolejnych dwóch dni ciężkiej pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie udało się ustalić sprawcę tego zabójstwa. Mężczyzna także był obywatelem Ukrainy, który bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W dniu 3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W dniu 4 września 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

W sprawie prowadzona była i jest za pośrednictwem oficera łącznikowego współpraca ze stroną ukraińską mająca na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.

KPP Sochaczew

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie z projektantami
Następny artykułWjechali w ogrodzenie