TWARDY BÓJ ORKANA Z ARKĄ

 Do niedawna mecze Orkana na Wybrzeżu były toczone pod dyktando gospodarzy. Naszych Wojowników ogarniała „choroba morska” i wiele meczów zostało wysoko przegranych. Od pewnego czasu sochaczewianie stali się bardziej odporni na „kołysanie” i coraz częściej z północy wracają z tarczą.

Mecz z Buldogami był ciężką przeprawą dla Orkana. Gospodarze zostali przed meczem wzmocnieni Ukraińcem oraz Gruzinem. Wschodni zaciąg nie pomógł. Po zaciętym pojedynku, nie stojącym na zbyt wysokim poziomie, z boiska jako zwycięzcy schodzili nasi rugbiści.

Do wyniku 18:0 Orkan próbował dominować na boisku. W końcowych minutach gdynianie zaczęli przełamywać naszą obronę i zaczęli przykładać. Na szczęście dobrze dysponowany był Michał Kępa, który odpowiadał na przyłożenia gospodarzy celnymi kopami. Orkan nie zagrał dobrze, ale… ja mam dość pięknie przegranych meczów. Wolę te wygrane nawet po „brzydkiej” grze.

W Gdyni jako pierwszy trener drużyny Orkana zadebiutował Jakub Seklecki, oto co powiedział po meczu: – Mój debiut w tej roli, to była duża niespodzianka. Pierwszy trener musiał wrócić do Gruzji. O zwycięstwie zadecydowała stuprocentowa dyspozycja kopacza Michała Kępy. Orkan jest jeszcze bardzo młodą drużyną z czterema rugbistami z ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w składzie. Chłopaki pozostawiają na boisku serce, pot i mnóstwo zdrowia. Starają się grać najlepiej, jak potrafią. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze bardzo dużo elementów do poprawy, ale dwa ostatnie zwycięstwa cieszą mnie bardzo”.

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 22:27 (0:11)

punkty: Michał Kępa (17), Daniel Niemyjski (5), Marcin Krześniak (5)

skład: Levani Barkava, Jakub Budnik, Michał Szwarc, Jakub Młyńczak, Marcin Krześniak (Krystian Mechecki) Michał Kępa, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Sebastian Misiak, Jan Mroziński (Antoni Gołębiewski), Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Tomasz Markiewicz), Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia
Wyniki II kolejki

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 22:27 (0:11)

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 29:14 (17:9)

Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź 11:13 (8:10)

Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 16:17 (13:7)

Skra Warszawa – wolny termin

Tabela

1.Budowlani Łódź 9   53-30

2.Orkan Sochaczew 8 54-37

3.Ogniwo Sopot 6 42-16

4.Juvenia Kraków 6 58-53

5.Skra Warszawa 5 43-29

6.Pogoń Siedlce 4   17-16

7.Lechia Gdańsk 1 35-57

8.Arka Gdynia 1 25-58

9.Budowlani Lublin 0 25-56

Tomasz Ertman

Fot. Wojciech Szymanski /FB Arka Gdynia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz