Strona główna Sochaczew miasto Terminowa płatność jest podstawą partnerstwa w biznesie

Terminowa płatność jest podstawą partnerstwa w biznesie

331
0
PODZIEL SIĘ

Z brakiem terminowej zapłaty zetknął się praktycznie każdy przedsiębiorca w tym również ZWiK – Sochaczew, który prowadzi szeroko rozumianą akcję windykacyjną i wykorzystuje wszystkie możliwości, jakie daje ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków i inne przepisy prawa.

Dlatego też, chcąc usprawnić i przyspieszyć proces windykacji, a zarazem być skuteczniejszym w ściąganiu swych należności, ZWiK – Sochaczew nawiązał współpracę z Krajowym Rejestrem Długów, który działa na podstawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010R. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Firma ta zajmuje się zbieraniem danych dotyczących kondycji finansowej firm i konsumentów. Dłużnika może zgłosić do KRD przedsiębiorca, gmina lub jej jednostka organizacyjna, ewentualnie osoba fizyczna legitymująca się tytułem wykonawczym. Minimalna wartość długu to 200 zł.

Najczęściej do KRD trafiają osoby, które unikają regulowania swoich zobowiązań. W przypadku Spółki dłużnikami są użytkownicy miejskiej sieci, którzy nie płacą za pobór wody lub odprowadzanie ścieków.

Dzięki umowie z Krajowym Rejestrem Długów zyskają wszyscy mieszkańcy, którzy uczciwie i terminowo regulują swoje zobowiązania wobec ZWiK Sochaczew. Pozostałe osoby muszą się liczyć z konsekwencjami. Dłużnik notowany w KRD ma utrudniony dostęp do kredytów, pożyczek, abonamentów i zakupów na raty. Może spotkać się z odmową lub podpisać umowę na znacznie gorszych warunkach.

Brak terminowej płatności ze strony nierzetelnych kontrahentów jest przyczyną rosnących kosztów związanych z windykacją, które często kończą się postępowaniem komorniczym. Działania Spółki są podyktowane troską o dobro całej społeczności lokalnej korzystającej z urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych na terenie Miasta Sochaczewa.

Posiadanie zdolności do terminowego regulowania krótkoterminowych zobowiązań, czyli płynności finansowej, jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania firmy. Należy zawsze pamiętać, iż brak terminowych płatności, to jedna z pierwszych pozycji w katalogu barier w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Współpraca z KRD pozwoli ograniczać wydatki dotyczące stosowania szeregu narzędzi zapewniających bezpieczeństwo finansowe dzięki stałemu badaniu solidności kontrahentów oraz reagowaniu w sytuacjach zwłoki w zapłacie.

ZWiK-Sochaczew Sp. z o. o.

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncert na rocznicę
Następny artykułWszystkie dzieci nasze są