Strona główna Rybno Strażacy walczyli o puchary

Strażacy walczyli o puchary

408
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku na początku września strażacy walczą o laury i puchary najlepszych w gminie w zawodach sportowo-pożarniczych. Tegoroczne zawody były wyjątkowo zacięte. Zostać najlepszą drużyną w gminie i walka o laur najlepszej w powiecie, to wielkie wyzwanie. Nagrody są cenne, a prestiż w środowisku rośnie.

 Tegoroczne zawody, które odbyły się 8 września na stadionie gminnym w Rybnie, wyłoniły zwycięskie drużyny męskie i żeńskie. Pogoda dopisała. Nie było zbyt gorąco, a doping był bardzo mocny.

W Rybnie spotkały się drużyny z czterech gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość tradycyjnie otworzył wójt gminy. W tym roku to zadanie po raz pierwszy przypadło Damianowi Jaworskiemu.

– Byłem pierwszy raz na tych zawodach i bardzo mi się one podobały. To bardzo silne emocje – zauważył wójt.

Do rywalizacji o laur najlepszej w gminie drużyny ruszyły OSP: Jasieniec, Rybno, Erminów i Matyldów. Drużyny były podzielone na dwie kategorie – w męskiej były cztery drużyny, a w kobiecej dwie. W sztafecie oraz tzw. bojówce, strażacy starali się wykazać sportową kondycją, zwłaszcza w biegu, a także umiejętnościami, np. przy szybkim zwijaniu i rozwijaniu węży, puszczaniu strumieni wodnych.

W tym roku walka była bardzo wyrównana. Na mecie zawodów w kategorii męskiej pierwsze miejsce przypadło druhom z Rybna, a drugie z Erminowa. Natomiast w żeńskiej najlepsze były panie z Jasieńca, przed kobiecą ekipą z Rybna. Zwycięzcom oraz pozostałym ekipom wręczone zostały Puchary Wójta Gminy Rybno, pamiątkowe medale oraz symboliczne czeki ufundowane przez Urząd Gminy Rybno.

Natomiast w Kamionie w sobotę 7 września na boisku Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada walczyli strażacy w czasie zawodów sportowo-pożarniczych drużyn z terenu gminy Młodzieszyn. W zmaganiach wzięły udział jednostki OSP z  Młodzieszyna, Kamiona i Bud Starych. Najlepsi okazali się druhowie z Młodzieszyna.

Zwycięzcy siedmiu turniejów gminnych będą walczyć o laury 14 września na Zawodach Powiatowych w Teresinie.

BN

Fot. UG Rybno