Strona główna Powiat Spotkanie z projektantami

Spotkanie z projektantami

296
0
PODZIEL SIĘ

Omówienie najważniejszych aspektów umowy na wykonanie dokumentacji projektowej planowanego w Sochaczewie mostu na Bzurze i przedstawienie wzajemnych oczekiwań, co do realizacji tego zadania, były głównymi tematami spotkania, do którego doszło w czwartek 6 września w siedzibie Starostwa.

Wzięli w nim udział m.in.: przedstawiciele firmy Promost Consulting Sp. z o.o. Sp.k. z Rzeszowa, która zajmie się wykonaniem zadania, starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa wraz z zastępcą Dariuszem Dobrowolskim, a także Iwona Szlaga, inspektor ds. inwestycji w Gminie Sochaczew i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg na czele z dyrektor Małgorzatą Dębowską.

Jak zaznaczył Jan Kuczałek z Promost Consulting, zimą za kilka miesięcy przedstawiony zostanie projekt koncepcyjny inwestycji z poszczególnymi wariantami lokalizacji nowego mostu.

Przypomnijmy, w sierpniu br. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie doszło do podpisania umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej na budowę przeprawy na rzece Bzura. Realizacja tej historycznej inwestycji to efekt współpracy trzech samorządów: powiatowego, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Nowy most ma zdecydowanie ułatwić komunikację mieszkańcom miasta, ale też całego powiatu, zwłaszcza z takich miejsc jak: Altanka, Karwowo, Rozlazłów, Adamowa Góra, Młodzieszyn oraz Żelazowa Wola, Feliksów i Janaszówek.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Sucha jak Medelin
Następny artykułNowy sezon Akademii