Strona główna Sochaczew miasto Smaki i kolory

Smaki i kolory

346
0
PODZIEL SIĘ

 Potrawy z najróżniejszych zakątków świata można było poznać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, gdzie odbywał się doroczny Festiwal Food Trucków. To promocja mającego już ponad sto lat ulicznego jedzenia typu fast food.

Do Sochaczewa przyjechało   kilkanaście food trucków, aby zaoferować mieszkańcom uliczne przysmaki z najróżniejszych zakątków świata. Impreza ta cieszy się ogromnym powodzeniem, gdyż można na niej spróbować unikalnych potraw, a czasem nam bardzo dobrze znanych, jak hod-dogi, burgery, czy frytki, ale wykonanych według tradycyjnych receptur. Przyciągały też egzotyczne w smaku słodycze i nieznane powszechnie potrawy.

Trzydniowy festiwal przyciągnął bardzo wielu mieszkańców. W sobotę dodatkową atrakcją był Holi Festiwal, zwany festiwalem kolorów od posypywania się uczestników kolorowym proszkiem. Zwykle jest on związany z obchodami wiosny. Festiwal Holi przyciągnął głównie młodzież, która z pasją bawiła się, posypując się kolorowymi proszkami. To było ostatnie szaleństwo przed rozpoczęciem roku szkolnego.

BN

Fot. Dorota Owczarczyk