Strona główna Teresin Słoneczny piknik

Słoneczny piknik

329
0
PODZIEL SIĘ

 Przy pięknej słonecznej aurze, w niedzielę 22 września br., dzięki uprzejmości Ojców Franciszkanów, w Niepokalanowie na Placu za Bazyliką odbył się Piknik pod tytułem „Wszystkie dzieci nasze są”. Był on częścią projektu „Bądź nadzieją na miłość”, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Zastępczych „Stacja Dom” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

Piknik rozpoczęły od powitania wszystkich przybyłych gości: Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny – prezes Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej „Stacja DOM” oraz dyrektor PCPR Sochaczew – Katarzyna Kajak. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Michał Orzeszek – sekretarz Starostwa Powiatowego oraz Agnieszka Ptaszkiewicz – prezes Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Serdecznie dziękujemy Marcinowi Odolczykowi – rzecznikowi prasowemu Starostwa Powiatowego za poprowadzenie imprezy.

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego powiatu oraz pozyskanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Jednym z celów całego projektu „Bądź nadzieją na miłość” jest budowanie wśród dzieci świadomości, jakie przysługują im prawa według Konwencji o prawach dziecka uchwalonej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku. Stąd jedną z atrakcji dla dzieci był konkurs plastyczny pod hasłem „Mam Prawo”, w którym na zwycięzców i wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody.

W punkcie informacyjnym PCPR można było uzyskać wiedzę dotyczącą pieczy zastępczej oraz uzyskać szczegółowe informacje, jak zostać kandydatem na rodzica zastępczego. Uczestnicy pikniku mieli możliwość  porozmawiać z rodzicami zastępczymi, oraz z członkami Stowarzyszenia „Stacja Dom”, którym należą się szczególne podziękowania za ich bezinteresowność, zaangażowanie i pracę na rzecz rodzin zastępczych z naszego powiatu.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano liczne atrakcje, m.in. zabawy z animatorami, warsztaty lepienia w glinie, zdobienia metodą decupage oraz darmową watę cukrową. Atrakcją cieszącą się ogromnym powodzeniem była gra Koło Fortuny, gdzie każdy, kto odgadł hasło wylosowanej zagadki, mógł zakręcić kołem i wygrać ciekawą nagrodę.

Podczas imprezy można było również zakupić prace wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sochaczewie, poznać technikę robienia makramy, a z mistrzem szachowym Stanisławem Osieckim – rozegrać partię szachów.

Zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom pikniku dużą radość sprawiło spotkanie z uroczym labradorem, który na co dzień jest „psim terapeutą” w Fundacji Amigo.

Naszymi gośćmi byli także sochaczewscy WOPR-owcy, którzy poprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz przeprowadzili pokazy, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie, u której doszło do zatrzymania oddechu i krążenia.

Piknik zaszczycili swoją obecnością również tancerze z grupy „Siewców Lednicy”, którzy wraz z s. Adrianą zaprosili uczestników do wspólnych pląsów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

PCPR Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKadeci wygrali
Następny artykułOrkan samodzielnym liderem