Strona główna Teresin Seniorzy w stolicy

Seniorzy w stolicy

325
0
PODZIEL SIĘ
?

Teresińscy seniorzy z Klubu Seniora „Radosna Jesień” po raz kolejny uczestniczyli w ciekawym przedsięwzięciu. Tym razem wspólnie odwiedzili Warszawę.

Wyjazd odbył się w ramach drugiej edycji projektu „Aktywnie i zdrowo w Gminie Teresin”, realizowanego w roku bieżącym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” i adresowanego właśnie do seniorów z teresińskiej gminy.

W ramach projektu zaprosiliśmy seniorów na kolejną ciekawą wycieczkę do Warszawy. Tym razem wspólnie zwiedzaliśmy wystawy w Muzeum Karykatury imienia Eryka Lipińskiego oraz spacerowaliśmy po warszawskiej Starówce. W Muzeum Karykatury seniorzy mogli zobaczyć między innymi prace Macieja Trzepałki eksponowane na wystawie monograficznej, zatytułowanej „Kolorowe odcienie szarości” oraz wystawę prac Tomasza Wiatera „Wiater w oczy” – relacjonuje Agnieszka Ptaszkiewicz, prezes „Impulsu”.

Seniorów po warszawskiej starówce oprowadzał zaprzyjaźniony z nimi przewodnik Adrian Sobieszczański. W sposób niezwykle barwny opowiadał o historii i postaciach związanych z Warszawą.

Pomimo upału nie czuliśmy zmęczenia i śmiało możemy stwierdzić, że wycieczka była bardzo udana. Z pewnością na Starówkę jeszcze wrócimy. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Impuls” za zorganizowanie tak miłego wyjazdu – dodają uśmiechnięci seniorzy. Przed nimi jeszcze wiele interesujących wydarzeń. Trzeba podkreślić, że „Radosną Jesień” śmiało można uznać za wzór tego typu klubów seniora.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenie na warsztaty
Następny artykułZwycięska seria Bzury