Strona główna Sochaczew miasto Rodzinnie po raz dwudziesty

Rodzinnie po raz dwudziesty

647
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczny Rodzinny Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej odbył się po raz dwudziesty. Wspaniała słoneczna pogoda i lekki wietrzyk sprzyjały rowerzystom. Na starcie stawiło się ponad 700 osób, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale też m. in. z Łowicza, Żyrardowa, Siedlec i Warszawy.

– To rzeczywiście świetny, rodzinny rajd. Jeździmy w nim rodzinnie z przyjaciółmi już od lat. Od kilku lat ze swoimi pociechami. Jest nas cała grupka – mówiły uczestniczki rajdu z Sochaczewa.

Imprezę otworzył poseł Maciej Małecki, który przywitał uczestników imprezy oraz rodzinę Anny i Tadeusza Krawczyków, w tym ich córkę Dorotę Borek, radna gminy Sochaczew. Tradycyjnie w rajdzie   uczestniczą samorządowcy z całego powiatu sochaczewskiego. W tym roku pojechali także Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Jan Paweł Kraśniewski – wójt gminy Iłów. Komandorem rajdu jak co roku był Jacek Spilaszek.

– Po raz pierwszy rajd noszący dotąd imię Tadeusza Krawczyka, reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym i propagatora jazdy na rowerze odbywa się pod wspólnym ipatrionatem Anny i Tadeusza. Dotąd, po śmierci męża pani Ania wspierała nas na każdym kroku. To dlatego od tego roku rajd rodzinny będzie ich imienia – wspomniał w czasie otwarcia Maciej Małecki.

Trasa 40-kilometrowego rajdu prowadziła z Sochaczewa przez Rybno, Giżyce, Stare Budy, gdzie odbył się piknik rodzinny. Powrót do Sochaczewa przebiegał przez Młodzieszyn, Żuków, na Plac Kościuszki, gdzie nastąpi rozwiązanie rajdu. Uczestników rajdu przywitała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn. To powtórzenie jednej z pierwszych tras rajdu.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmaki i kolory
Następny artykułKronika kryminalna