Strona główna Brochów Rapowanie i czytanie

Rapowanie i czytanie

459
0
PODZIEL SIĘ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Ostatnie dni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brochowie obfitowały w wiele atrakcji. Było Narodowe Czytanie, ale też nietypowa zabawa raperów, którzy opowiadali, jak walczyć z nałogami, ilustrując wszystko muzyką.

– W sobotę, 7 września już po raz drugi w naszej bibliotece odbyło się Narodowe Czytanie. Zainteresowanie było spore. Czytaliśmy osiem nowel polskich, które w tym roku zostały wybrane na Narodowe Czytanie. Czytały klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki z Brochowa oraz nasi młodsi przyjaciele, młodzież z koła czytelniczego „Zaczytani”, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brochowie – mówi Małgorzata Malejka, dyrektor biblioteki.

Część uczestników imprezy przyszła w strojach dopasowanych do treści prezentowanych nowel. Był też piękny bochen chleba upamiętniający to wydarzenie, do podzielenia się nim.

Kolejna impreza z 9 września adresowana była do dzieci i młodzieży. Do Brochowa przyjechali RYMcerze czyli raperzy – Bęsiu i Dj Yonas. Przedstawili oni młodym ludziom swój autorski projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Dwóch muzyków opowiadało o swoim życiu i uzależnieniach, jakie przyszło im pokonać. Raperzy wystąpili na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brochowie.

– Mówili, że byli na dnie, brali dopalacze, narkotyki, upijali się alkoholem. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się tymi doświadczeniami i opowiedzieli, jak walczyli z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”, prezentując wiele swoich   hip-hopowych kawałków muzycznych. Młodym spotkanie to się podobało – dodaje dyrektor biblioteki w Brochowie.

Jak dodaje, impreza, niosąca w sobie wartościowy przekaz, była możliwa dzięki sponsorom tego wydarzenia, m.in. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz lokalnym przedsiębiorcom.

BN