Strona główna Powiat Pomoc dla Jarka

Pomoc dla Jarka

438
0
PODZIEL SIĘ

Jarosław Niedziela jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole w Erminowie. Wcześniej przez wiele lat pracował w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1. To trener piłki nożnej juniorów, rugbista, komentator sportowy oraz ratownik WOPR.
Po koniec lipca Jarek zasłabł za kierownicą, jego samochód uderzył w drzewo. Choć na pierwszy rzut oka wydawało się, że Jarkowi nic się nie stało (sam wysiadł z samochodu i pomógł go przestawić w bezpieczne miejsce), zasłabł w drodze do domu. Karetka zabrała go do szpitala, gdzie przeszedł bardzo ciężką operację. Okazało się, że ma liczne uszkodzenia narządów wewnętrznych, w tym pękniętą wątrobę, śledzionę, obite płuca. Przeszedł poważną operację, pozostawał w śpiączce farmakologicznej, w czwartej dobie nastąpiło zatrzymanie akcji serca i ostra niewydolność oddechowa.
Jarek cały czas przebywa na oddziale intensywnej terapii, wymaga specjalistycznej rehabilitacji. By podjąć skuteczne leczenie, trzeba pilnie umieścić go w specjalistycznym ośrodku rehabilitacji neurologicznej. Na miejsce w oddziale, z którym kontrakt ma NFZ, trzeba jednak bardzo długo czekać, a dla Jarka liczy się każda chwila.
Na portalu pomagam.pl rodzina uruchomiła publiczną zbiórkę pieniędzy. By wesprzeć leczenie, należy wejść na stronę https://pomagam.pl/rehabilitacjajarka i działać zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.
ex

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPospacerujemy wśród chmur
Następny artykułMilion na zajęcia