Strona główna Powiat Plantacja ziela na polanie

Plantacja ziela na polanie

465
0
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w czasie akcji   policyjnej 11 września ujawnili w Kamionie Dużym następną plantację konopi indyjskich, które służą do produkcji marihuany. Nie jest to co prawda tak duże poletko, jak to odkryte w ubiegłym tygodniu koło Nowej Suchej, ale za to krzewy są dorodne.

– W toku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze kryminalnego ustalili, iż na terenie gminy Młodzieszyn znajduje się nielegalna plantacja. Po wytypowaniu lokalizacji udali się do miejscowości Kamion Duży i tam znaleźli trefne poletko – mówi asp. Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Policjanci ujawnili polanę, na której znajdowało się 18 krzewów konopi sięgających ponad dwa metry wysokości. Z takiej ilości krzewów można sporządzić dość sporo marihuany. Wszystkie krzewy zostały zabezpieczone i przekazane do policyjnego magazynu.

Obecnie trwa ustalanie, kto mógłby być posiadaczem tego poletka.

Przed tygodniem, 6 września, wpadł 28-letni mieszkaniec Marysinka w gminie Nowa Sucha. Policja znalazła na jego działce 132 krzewy konopi, a w domu 12 torebek ze śladową ilością amfetaminy, jak również różowy proszek, który trafił do specjalistycznych badań chemicznych.

Największa jak dotąd plantacja znaleziona została w ubiegłym roku pod Rokotowem, w gminie Nowa Sucha. Policja odkryła wtedy 2600 krzewów na polu byłego senatora PSL i znanego biznesmena

28-latek usłyszał już zarzuty. W tym przypadku poniesie on karę za uprawianie znacznej ilości roślin o działaniu narkotycznym. W Kamionie Dużym nie ujawniono jeszcze plantatora, choć policja ma już podejrzenia, kto mógłby być posiadaczem dorodnych krzewów. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba, która uprawia konopie, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak przy znacznej ilości ziela kara wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. KPP Sochaczew