Strona główna Sochaczew miasto Piknik zakończy się bitwą

Piknik zakończy się bitwą

317
0
PODZIEL SIĘ

 W ramach miejskich obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą w niedzielę, 8 września na Polach Czerwonkowskich odbędzie się piknik „VII Wieków Historii”. Jego początek zaplanowano na godzinę 14.00.

W tym roku będzie on w całości poświęcony Bitwie nad Bzurą. W czasie jego trwania członkowie Stowarzyszenia Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. II/18pp oraz pracownicy sochaczewskiego muzeum zaprezentują muzealne eksponaty związane z wrześniem 1939 roku. Odbędą się też m.in.   pokazy kawaleryjskie, pokazana zostanie praca szpitala polowego, nie zabraknie kuchni garnizonowej oraz   atrakcji dla najmłodszych.

Podczas pikniku będziemy mówić między innymi o wyszkoleniu wojska z 1939 roku. Żeby wydarzenie miało wartość edukacyjną, postaramy się nauczyć gości rozpoznawania, który pojazd i który mundur należał do konkretnej strony konfliktu – mówi Paweł Rozdżestwieński, dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą,.

Dodajmy, że zwieńczeniem pikniku będzie rekonstrukcja historyczna obrony Sochaczewa wrześniu 1939 r., która rozpocznie się o godzinie 17.30.

opr. es