Strona główna Teresin Paprotnia broni tytułu

Paprotnia broni tytułu

325
0
PODZIEL SIĘ

Niezwykłych emocji dostarczyły zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu gminnym. W ubiegłą sobotę (7 września) jednostki z terenu gminy Teresin rywalizowały ze sobą w różnych kategoriach wiekowych.

Celem było nie tylko zwycięstwo, ale też wywalczenie awansu na zawody powiatowe. Odbędą się one już w najbliższą sobotę 14 września, w tym samym miejscu, czyli na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy alei XX-lecia.

Tegoroczne zmagania wśród seniorów, podobnie jak przed rokiem, wygrała ekipa OSP Paprotnia. Jednostkę reprezentowali: Maciej Liberadzki, Mariusz Tkaczyk, Dariusz Ziąbski, Konrad Króliczak, Patryk Pająk, Dariusz Smoliński, Krystian Świerczewski, Łukasz Jagodziński i Kamil Baczyński. Tuż za nimi uplasowali się druhowie z Budek Piaseckich. Wspólnie z kolegami z Paprotni wystąpią teraz na zawodach kolejnego szczebla. Przypomnijmy, strażacy z OSP Paprotnia będą też bronić tytułu mistrzowskiego w powiecie.

Podczas zawodów rywalizacja przebiega w dwóch konkurencjach: w sztafecie i technicznej konkurencji bojowej. Biorą w niej także udział przedstawicielki płci pięknej. Najlepszą w gminie żeńską drużyną okazała się ta z OSP Budki Piaseckie. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Bylicka, Sylwia Bylicka, Weronika Roszewska, Martyna Roszewska, Aleksandra Paruszewska, Aleksandra Gałuszewska i Natalia Bylicka.

Budki Piaseckie były też najlepsze w kategorii 16-17 lat, zaś wśród młodszych druhów (12-15 lat) triumfowała ekipa OSP Szymanów.

Ostatecznie, z uwagi na fakt, że niektóre zespoły z gminy Teresin będą bronić tytułu mistrzów powiatu, stąd awans uzyskało aż siedem drużyn – OSP Paprotnia (seniorzy), a także OSP Budki Piaseckie (seniorzy, seniorki, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 16-17 lat, MDP 12-15 lat), a także OSP Szymanów (MDP 16-17 lat i MDP 12-15 lat).

Marcin Odolczyk