Strona główna Kronika kryminalna Oszuści zaatakowali

Oszuści zaatakowali

393
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek, 16 września, znów dali o sobie znać oszuści próbujący wykorzystać łatwowierność osób starszych. Jednak tym razem ich próby spełzły na niczym. Nie oznacza to jednak, że przestępcy dali za wygraną. Według informacji policji w najbliższym czasie może dojść do kolejnych prób oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub im podobnych.

Dlatego policja za naszym pośrednictwem zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności. Rozmawiajcie ze swoimi rodzicami lub dziadkami i przypominajcie im, aby nikomu nie przekazywali pieniędzy, które są zazwyczaj oszczędnościami całego życia.
Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako np. funkcjonariusz CBŚP czy prokurator, i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997 czy 112, po prawdziwych policjantów.

opr.es