Strona główna Sport Orkan podejmuje Juvenię. Szykuje się wielki mecz

Orkan podejmuje Juvenię. Szykuje się wielki mecz

508
0
PODZIEL SIĘ

Do Sochaczewa przyjeżdża wzmocniona aż czterema graczami z RPA Juvenia Kraków, która w swym ostatnim meczu pokonała 29:14 Budowlanych Lublin. Orkan z lubelską ekipą wygrał 27:15. Tylko porównanie tych dwóch wyników pokazuje, jak wyrównany i zacięty szykuje się mecz, który zaplanowano na sobotę na godz. 15 w Chodakowie.

– Juvenia to zupełnie inny zespół niż ten z wiosny, gdy pokonaliśmy ich przy Warszawskiej 48:13. Krakowianie w ostatniej kolejce Ekstraligi rozbili 29:14 Budowlanych Lublin, a wynik mógł być dużo wyższy. Juvenia dominowała od pierwszej do ostatniej minuty. Na mecz z nami ściągają aż czterech nowych zawodników z RPA – mówi wiceprezes RC Orkan, Robert Małolepszy.

– W swym pierwszym meczu sezonu przegrali wprawdzie ze Skrą 29:43, ale zdobyli aż cztery przyłożenia, co pokazuje, jaka jest ich siła ofensywna. A ponoć ma jeszcze wzrosnąć po dołączeniu graczy z Południowej Afryki. Szykuje się naprawdę twarde, trudne i wyrównane widowisko. Ale o to właśnie chodzi. Po takim meczu, jeśli uda się go wygrać, a nie będzie to oczywiste, satysfakcja i kibiców i zawodników jest dużo większa – dodaje Małolepszy.

– Dlatego zapraszamy na to spotkanie. Prosimy naszych wspaniałych kibiców – pomóżcie nam wygrać, zostańcie znów naszym 16 zawodnikiem. Na pierwszy mecz z Budowlanymi Lublin, mimo strasznego upału i możliwości obejrzenia spotkania z telewizji Polsat Sport Fight (pierwsza w historii telewizyjna transmisja z Sochaczewa – przyp. red), przyszło prawie 1000 kibiców. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. O Sochaczewie mówi się w całej Polsce w kontekście frekwencji na trybunach. Żaden inny zespół nie może liczyć na aż tak duże wsparcie kibiców. Wierzę, że trybuny znów nas wesprą – dodaje prezes RC Mieczysław Głuchowski.

– Drużyna jest bardzo pozytywnie nastawiona do tego meczu. Wygraliśmy dwa spotkania, jesteśmy wiceliderem tabeli, ale zdajemy sobie sprawę ze słabych momentów zarówno w meczu z Budowlanymi Lublin (27:15), jak i Arką Gdynia (27:22). Wiemy nad czym mamy pracować i robimy to. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas kolejny bardzo ciężki mecz, ale taka jest w tym roku liga. Poziom się wyrównał, już nie ma słabych drużyn. Wszystkie mecze są niesamowicie zacięte. Wystarczy popatrzeć na wyniki. Będziemy gotowi na Juvenię, ale wiemy, że zwycięstwo może się ważyć do ostatniej chwili. Wsparcie z trybun mogą być języczkiem u wagi. Dlatego prosimy – przyjdźcie w sobotę na stadion Bzury w Chodakowie, wspomóżcie nasz zespół – apeluje kapitan RC Maciej Brażuk.

Mecz Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków w sobotę 14 września o godz. 15.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAby rozwijać zdolności
Następny artykułEkstraliga rugby