Strona główna Żelazowa Wola Nowy sezon Akademii

Nowy sezon Akademii

386
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 15 września, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli rozpoczyna się nowy sezon zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Cykl jesienno-zimowy obejmie 8 spotkań w wybrane niedziele w okresie od września do stycznia. 

Zajęcia przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych – z myślą o dzieciach w wieku 0-4 lat przygotowane zostały warsztaty Najmłodsi Melomani, a dla dzieci w wieku 4-11 lat zajęcia Klubu Przyrodnika i Małej Akademii Chopinowskiej.

Pierwsze spotkanie w nowym cyklu rozpocznie się od warsztatów umuzykalniających. Najmłodsi melomani zapoznają się z muzyką klasyczną i ludową. Zajęcia o godzinach: 10.00 i 10.30.

Warsztaty muzyczne i przyrodnicze rozpoczną się o godzinie 11.00. Będzie to przypomnienie pierwszych kompozycji małego Fryderyka pisanych jeszcze ręką jego ojca Mikołaja, czyli polonezów. Ponadto utwory tego gatunku z dzieł Bacha i Mozarta. Do tego nauka poloneza z parą tancerzy oraz szukanie pierwiastków narodowych w muzyce Chopina i jego profesora ze studiów w Szkole Głównej Muzyki – Józefa Elsnera.

Natomiast podczas zajęć Klubu Przyrodnika uczestników czeka szukanie w parku naturalnych figur geometrycznych – liści w kształcie koła lub trójkątnych gałęzi. Poznawanie gatunków drzew i oglądanie pod mikroskopem wnętrza niektórych roślin.

Rezerwacje: e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl, tel.: (46) 863 33 00, 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00). On-line: www.bilety.nifc.pl. Zajęcia pojedyncze 15 zł, karnet na 4 zajęcia – 45 zł.

oprac. B. N.

Fot. Małgorzata Kazur/NIFC