Nowe substancje psychoaktywne

„Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem” to nazwa szkoleń, które przeprowadzono dla pracowników MOPS oraz dyrektorów i pracowników sochaczewskich szkół. Jednym z prelegentów był Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański.

Wczoraj odbyły się szkolenia pt. „Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem”, zorganizowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie we współpracy z Burmistrzem Miasta Sochaczew i Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie.

Szkolenie było podzielone na dwie części – pierwsza skierowana była do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie, a druga część – do kadry kierowniczej szkół, pedagogów, pielęgniarek szkolnych z terenu miasta Sochaczew.

Głównym prelegentem podczas szkoleń był Pan Radosław Gruss, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, biolog, ekspert w dziedzinie edukacji i profilaktyki uzależnień. Wygłosił wykład pt. „Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem”.

Kolejnym prelegentem był Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański, który przedstawił problemy narkotykowe w powiecie sochaczewskim.

Jako ostatnia wystąpiła Pani Danuta Radzanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie, która omówiła zatrucia środkami psychoaktywnymi w latach 2010-2019 w powiecie sochaczewskim.

Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród obiorców. Przeprowadzone wykłady zachęciły do czynnego udziału w spotkaniu oraz dyskusji.

PSSE/AD

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz