Strona główna Sochaczew miasto Nowa sygnalizacja na Gawłowskiej?

Nowa sygnalizacja na Gawłowskiej?

569
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Starostwo Powiatowe ogłosiło listę projektów, które zostały zakwalifikowane do Powiatowego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Wśród nich znalazł się montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ulicy Gawłowskiej przy sklepie Lux.

Wnioskodawcą budowy świateł, których koszt ocenia się na 75 tysięcy złotych, jest Dariusz Zielski, radny Rady Powiatu.

Budowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu jest po prostu konieczna. O jej montaż zwracali się do mnie nie tylko mieszkańcy Rozlazłowa, ale również osoby, które korzystają z tego przejścia, aby dotrzeć do sochaczewskiego szpitala. Dlatego w ich imieniu zdecydowałem się na skorzystanie z możliwości, jaką daje Powiatowy Budżet Obywatelski, w którego ramach sygnalizacja mogłaby być zamontowana. Teraz po zakwalifikowaniu wniosku liczę na jego poparcie ze strony mieszkańców – powiedział nam Dariusz Zielski.

Przypomnijmy, że o konieczności montażu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej pisaliśmy w jednym z ostatnich wydań Expressu Sochaczewskiego. Zwracając uwagę, że przejście przy Lux-ie jest najbardziej ruchliwe na całej ulicy i budowa w tym miejscu sygnalizacji jest po prostu koniecznością.

Pozwoli ona nie tylko na bezpieczne przejście przez ulicę, ale również w znaczny sposób ograniczy zapędy kierowców do rozwijania w tym miejscu nadmiernej prędkości. A tym często zdarza się ignorować ustawione tu znaki ograniczenia prędkości oraz znaków mówiących o tym, że w tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych.

Problem z montażem sygnalizacji w tym miejscu polega także na tym, że zarządca drogi, czyli sochaczewskie starostwo, nie ma na to środków. A nawet gdyby je znaleziono w tzw. normalnym budżecie, to zgodę na montaż sygnalizacji musieliby wyrazić powiatowi radni. A ci, mając do wyboru wybudowanie sygnalizacji czy remont jednej z rozpadających się dróg powiatowych, wybiorą to drugie. Dlatego opisując sytuację na Gawłowskiej, zaproponowaliśmy, aby mieszkańcy skorzystali z możliwości, jaką daje Powiatowy Budżet Obywatelski, i tak się stało. Jednak samo złożenie wniosku nie rozwiązuje sprawy, bo musi on uzyskać jak największe poparcie. Można to zrobić, oddając głosy za pomocą drogi internetowej poprzez adres budżetobywatelski@powiatsochaczew.pl i wysłanie skanu ankiety. Dodajmy, że głosowanie rozpoczęło się 1 września i potrwa do 30 września. A zwycięskie projekty poznamy do 31 października.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOceń miejski statut
Następny artykułFundacja zaprasza