Strona główna Kronika kryminalna Nietrzeźwy zatrzymany przez zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie

Nietrzeźwy zatrzymany przez zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie

429
0
PODZIEL SIĘ
Wczoraj w miejscowości Kozłów Biskupi Zastępca Komendanta Powiatowego Policji sochaczewskiej komendy zatrzymał 41-letniego kierującego, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj gdy Zastępca Komendanta jechał na służbę, około godziny 7. w miejscowości Zakrzew na przejeździe kolejowym zauważył opla astrę, który mimo otwartych zapór kolejowych po zatrzymaniu przed torami nie ruszał do przodu. Kiedy jeden z kierujących użył sygnału dźwiękowego, siedzący za kierownicą mężczyzna ruszył gwałtownie w kierunku Sochaczewa. Dalej jechał z dużą prędkością, przy czym zjeżdżał na pas przeciwległy i pobocze, czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Komendant widząc to ruszył swoim motocyklem celem zatrzymania kierującego, udało mu się to w miejscowości Kozłów Biskupi, po około 5 km. Po zatrzymaniu pojazdu Komendant dobiegł do samochodu, informując, że jest policjantem. Kierujący jeszcze próbował uruchomić pojazd i odjechać, jednak Komendant do tego nie dopuścił. Używając policyjnych technik interwencyjnych odebrał kluczyki kierowcy, który był agresywny i stawiał opór. Obezwładnionego mężczyznę przekazał policjantom drogówki, którzy przyjechali na miejsce.

Postawa podinsp. Marka Jabłońskiego jest godna naśladowania dla każdego. To kolejny funkcjonariusz, który swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się zawsze.

KPP Sochaczew

fot.policja