Multirecydywiście grozi do 12 lat więzienia

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Teresin podejrzanemu o rozbój i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 64 – letniego mężczyzny. W niedzielę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu multirecydywisty.

 W ubiegły czwartek policjanci zostali powiadomieni o rozboju na 64 – letnim mężczyźnie. Z ustaleń wynikało, że nieznany sprawca pobił zgłaszającego i zabrał mu kilkaset złotych. W zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo zaangażowali się policjanci z sochaczewskiej komendy.

Kryminalni szybko ustalili, że sprawcą jest 34 – letni mieszkaniec gminy Teresin. Mundurowi zatrzymali go w miejscu zamieszkania i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut rozboju, który popełnił w warunkach recydywy, a także spowodowania uszczerbku na zdrowiu. W niedzielę odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o tymczasowym areszcie dla 34 – latka. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz