Strona główna Edukacja Milion na zajęcia

Milion na zajęcia

347
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa nr 3 rozpoczyna realizację projektu dotyczącego organizacji dodatkowych zajęć. Potrwa on do końca czerwca przyszłego roku, a szkoła otrzymała na ten cel ponad 980 tysięcy złotych z funduszy zewnętrznych. Projekt obejmie 256 uczniów. Wśród których znajdzie się 80 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej, będą one mogły skorzystać z socjoterapii, zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych.
Dzięki otrzymanym środkom w szkole będą prowadzone m.in. zajęcia wyrównawcze i rozwijające z matematyki, zajęcia rozwijające z przyrody, z bloku biologiczno-geograficznego, zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia komputerowe.
Aby nauka była jak najbardziej interesująca dla uczniów, w ramach projektu zakupione zostaną tablety, laptopy, tablice multimedialne, interaktywne plansze, zestawy do przeprowadzania eksperymentów i inne pomoce szkolne. Swoją wiedzę będą poszerzać i nauczyciele, m.in. dzięki szkoleniom z robotyki czy e-materiałów edukacyjnych.
Dodajmy, że szkoła otrzymała również 45,5 tys. zł dofinansowania na pracownię komputerową, która będzie wykorzystywana również jako pracownia językowa.
es

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomoc dla Jarka
Następny artykułSiedem dekad biblioteki