Lena najlepsza

W jakich słowach najlepiej podsumować start Leny Suchowolak, reprezentantki UKS Filipides Teresin, podczas Mistrzostw Polski U16 w Lekkoatletyce w Tarnowie?
– Liderka krajowych tabel na 600 metrów zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Polski młodziczek. Cenne jest to, że nasza Lena wygrała zawody, będąc młodszym rocznikiem kategorii U16 – mówi szczęśliwy trener Andrzej Andryszczyk.
Warto przypomnieć, że na torach w Tarnowie rywalizowały 32 najlepsze zawodniczki w kraju na łącznie 589 sklasyfikowanych właśnie w konkurencji dotyczącej 600 m.
– To pokazuje, jak niezwykle trudne zadanie mają lekkoatleci w każdej lekkoatletycznej konkurencji. Lenka to duma i przyszłość Teresina. To pierwszy złoty medal zdobyty dla teresińskiego klubu! – zaznacza szkoleniowiec młodziutkiej czempionki.
Wśród mężczyzn tuż za podium uplasował się Kamil Orlikowski. On z kolei, na krajowe mistrzostwa pojechał z czternastym wynikiem na 600 m w Polsce, a prezentując w Tarnowie świetną dyspozycję, zajął jakże wysoką, czwartą lokatę. Z kolei cenne doświadczenie na zawodach najwyższej rangi zebrała Inga Andryszczyk, która startowała w konkurencji rzutu dyskiem oraz Norbert Bajurski – aktualnie najlepszy oszczepnik UKS Filipides. Czekamy na kolejne sukcesy.
Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz