Lekkoatletyczna sobota

Ponad stu młodziutkich lekkoatletów stanęło na starcie małych mistrzostw Teresina w LA. Bardzo sprawnie przeprowadzona impreza odbyła się w ubiegłą sobotę (14.09) na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jej hasło brzmiało: „Biegiem w kolejne stulecie”.
– W ten sposób UKS Filipides zakończył projekt „Biegiem w kolejne 100-lecie”, którego pierwszym etapem projektu było przeprowadzenie szkoleń z zakresu lekkiej atletyki w czterech gminach z Terenu LSR „Ziemia Chełmońskiego” tj. Teresin, Nowa Sucha, Baranów i Mszczonów. Drugim etapem były podsumowujące zawody lekkoatletyczne dla całych rodzin. Dodatkowym aspektem projektu była integracja z osobami niepełnosprawnymi, którzy mieli możliwość wziąć udział w szkoleniach i startu w docelowej imprezie – mówi organizatorka Izabela Andryszczyk. Gościem specjalnym zawodów była Izabela Obłękowska, wielokrotna medalista Mistrzostw Polski w konkurencjach wielobojowych.
Uczestnicy, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta urodzone w latach 2008, 2007 i 2006, rywalizowali oddzielnie w m.in. biegu na 300m i 1000m, skoku w dal, skoku wzwyż, a także w licznych konkurencjach biegowych.
– Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy dyrektorowi GOSiR w Teresinie Krzysztofowi Walencikowi za udostępnienie obiektu oraz dyrektorowi TOK Mariuszowi Cieśniewskiemu – dodaje Iza Andryszczyk.
Warto zaznaczyć, iż operacja pn. „Biegiem w kolejne 100-lecie”, mająca na celu realizację projektu grantowego LGD Ziemia Chełmońskiego pn. „Aktywnie z LGD”, została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.
Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz