Strona główna Kultura Koncert dla Fundacji

Koncert dla Fundacji

328
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie we wtorek, 17 września, odbył się koncert z okazji obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera zorganizowany przez Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Gwiazdą wieczoru był Jacek Wójcicki – krakowski aktor, pieśniarz i kabareciarz.

Publiczność powitały – Krystyna Mikołajczyk, prezes Fundacji i Izabela Goryniak, prowadząca od początku te koncerty. Obecni byli Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wiceburmistrz Marek Fergiński, oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta – Joanna Kamińska z polityki społecznej i ochrony zdrowia, Agata Kalińska ze sportu i organizacji pozarządowych, od lat wspierający działalność Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Tradycyjnie odbyła się krótka prelekcja lekarza neurologa na temat tej choroby. Tym razem głos zabrała Agnieszka Obrębska, która wyjaśniła, czym jest starość i związane z nią problemy zdrowotne, w tym Alzheimer. Zachęcała mieszkańców do aktywnego wspierania ludzi starych i otaczania ich rodzinna miłością. Potem były tylko same piosenki w wykonaniu Jacka Wójcickiego. Artysta zaśpiewał m.in. „Modlitwę o wschodzie słońca”, „Serce”, „Monę Lisę” i słynny szlagier operetkowy „Usta milczą, dusza śpiewa”.

BN

Fot. Anna Solińska (SCK)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułMocna barwa bluesa