Strona główna Sochaczew miasto Gorące serca motocyklistów

Gorące serca motocyklistów

432
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie Stacji Muzeum Kolejki Wąskotorowej w sobotę 21 września odbyła się akcja Motoserce 2019. Kapryśna aura spowodowała, że mniej było niż zwykle uczestników. Na tych, którzy jednak dotarli, czekało sporo atrakcji. Zabawa trwała od godziny 10.00 do 20.00.

Wydarzenie to od samego początku przygotowywane jest przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland – Sochaczew. Jednym z jej inicjatorów był niedawno zmarły Tomasz Sołdaczuk, który przez wiele lat koordynował sochaczewskie Motoserce. Organizatorzy w tym roku zrobili jednak wszystko, aby ta piękna idea pomagania innym była wciąż żywa.

Od początku sochaczewskiemu Motosercu towarzyszą zbiórki charytatywne. Co roku promowana jest akcja honorowego oddawania krwi oraz wspierania chorych. Był też namiot DKMS, gdzie rejestrowano potencjalnych dawców szpiku. W Sochaczewie jest już kilku dawców, którzy uratowali życie swoim szpikiem. Dawcą można być osoba do 60 roku życia.

– To ogromna radość wiedzieć, że komuś ofiarowało się nowe życie. Mieć takiego szpikowego bliźniaka – powiedziała jedna w wolontariuszek obecnych na imprezie dawców szpiku.

W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona była dla Zespołu Szkół  im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie, a także na leczenie chorego Mikołaja Rokickiego. Malec walczy z rzadką, genetyczną chorobą hiperinsulinizmem. Jedynym ratunkiem na całkowite jego wyleczenie jest operacja za granicą. Każda złotówka zebrana w czasie aukcji i zbiórki przekazana była na ten cel.

W trakcie imprezy, jak co roku, odbyły się pokazy ratownictwa, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy sportów walki (judo i karate) oraz prezentacje pojazdów i motocykli. Zwykle atrakcją jest też przejazd kolejką retro od stacji Sochaczew do stacji Sochaczew Miasto i z powrotem. W tym roku też nie brakowało chętnych, choć wycieczka nie trwała długo.

Wśród występów ogromny aplauz zdobyli nauczyciele i rodzice uczniów ze Szkolnego Teatru z Erminowa, którzy przedstawili inscenizację bajki o rzepce. Jak również występy dzieci ze Stowarzyszenia Strasna Zaba z Płochocina.

W czasie imprezy po raz pierwszy pojawiło się stoisko nowopowstałego stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem „Jestem”. Można było na nim wrzucając do puszki, wybrać maskotki dziecięce ręcznie szyte przez wystawców, domowe przetwory w słoiczkach oraz inne drobiazgi. Tuż obok było stoisko z SP w Erminowie, które tradycyjnie ma grono wiernych fanów. W tym roku pojawiło się stoisko wikliniarskie oferujące nie tylko koszyki, ale też drobiazgi wykonane z gliny. Dzieciaki oblegały stoisko Małego odkrywcy, gdzie mogły uczestniczyć w eksperymentach fizycznych i chemicznych.

Na estradzie wystąpiły zespoły Kontrast z Sochaczewa, Banau z Bydgoszczy i Maja Kapłon – uczestniczka konkursu Voice of Poland. Publiczność gorąco oklaskiwała kapelę Malina Blues Band z Kujaw oraz Nadolny Gang, który przygrywał chętnym do tańca.

Bogumiła Nowak

Fot. Motoserce, Bogumiła Nowak