Strona główna Sochaczew miasto Fetor zniknie z Chodakowa

Fetor zniknie z Chodakowa

1342
0
PODZIEL SIĘ

Już za kilka miesięcy istniejące w Chodakowie firmy śmieciowe będą musiały zaprzestać swojej działalności. Jednak mieszkańcy nie chcą dłużej czekać i już teraz żądają zaprzestania zwożenia na ten teren odpadów i ich przeróbki. Powodem jest unoszący się w powietrzu fetor.

– Od półtora miesiąca na terenie naszej dzielnicy zza murów byłego zakładu „Chemitex” rozchodzi się niesamowicie uciążliwy fetor składowanych śmieci i odpadów. Nie ma możliwości, abyśmy w naszych domach otworzyli okna, nie wspominając, abyśmy mogli wyjść  na podwórko. Na uciążliwy smród narzekają wszyscy mieszkańcy, dzieci, rodzice odprowadzający dzieci do szkoły i przedszkola, osoby starsze idące do przychodni lekarskiej czy robiące zakupy, a także osoby przejeżdżające przez Chodaków – twierdzą mieszkańcy Chodakowa, którzy w tej sprawie dzwonili do naszej redakcji. Jak dodają, powodem fetoru są odpady zwożone na teren działającej tam firmy śmieciowej, które następnie są przeładowywane i wywożone na składowisko.

Jak wynika z naszych informacji, o całej sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska oraz Urząd Miejski. Jednak zarówno WIOŚ, jak i miejski samorząd, mają związane ręce i w sprawie gospodarki odpadowej na terenie byłego Chemitexu, i związanych z tym uciążliwości dla mieszkańców, niewiele mogą zrobić. Powodem są obowiązujące pozwolenia, jakie posiadają działające tam firmy śmieciowe.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego, który ukaże się 1 października

Jerzy Szostak

fot. archiwum