Strona główna Nowa Sucha Festyn na koniec lata

Festyn na koniec lata

445
0
PODZIEL SIĘ

Kreatywni – Koło Gospodyń Wiejskich z Kozłowa i Kornelina zaprosili mieszkańców gminy Nowa Sucha 1 września do Kozłowa Biskupiego na na piknik organizowany w ramach projektu „Przez żołądek do serca mieszkańców”. Impreza zrealizowana została dzięki wsparciu otrzymanemu z Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

Upał był niemiłosierny, ale mimo to mieszkańcy gminy licznie się stawili na pikniku. Przybyli na gminne targowisko całymi rodzinami. Sporo było też gości z sąsiednich gmin oraz z Sochaczewa.

Piknikową zabawę rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta z Sochaczewa. Zaprezentowała wiązankę utworów patriotycznych oraz zaprosiła najmłodszych do wesołego korowodu. W trakcie festynu wystąpiła z mini recitalem Basia Gołębiowska oraz zaprezentował się chór.

Jednak najwięcej emocji czekało przy degustacjach zaprezentowanych w konkursie potraw na najpiękniejszy tort oraz sushi. Szczególnie ta ostatnia potrawa budziła zainteresowanie mieszkańców. Niektórzy po raz pierwszy w życiu próbowali sushi. Test wypadł bardzo dobrze. Tylko jedna gospodyni skusiła się zmierzyć z tym zadaniem. Efekt przerósł oczekiwania. Okazało się, że nie trzeba być mistrzem kuchni Dalekiego Wschodu, aby zrobić dobre sushi. Publiczności bardzo smakowała ta potrawa w wykonaniu gospodyni z Kozłowa.

Nie mniej chętnych kosztowało wspaniały tort. Co prawda amatorów było więcej niż słodkiego smakołyka. Nie zabrakło też innych potraw, szczególnie z grilla, który cieszył się sporym powodzeniem. Rywalizowały tu dwa stoiska.

Najmłodsi mieli wesołe miasteczko z dmuchańcami, lody, słodką watę oraz masę gier i zabaw. Szczególne zainteresowanie wzbudziło stoisko „Mały odkrywca”, pokazujące eksperymenty z zakresu chemii i fizyki. Na nieco starszych czekały stoiska z kosmetykami i rękodziełem artystycznym.

O godzinie 17.00 na scenie pojawił się zespół Agenci, który zagrał do tańca. Wszyscy świetnie się bawili. W ocenie mieszkańców impreza przygotowana przez KGW z Kozłowa i Kornelina była bardzo udana.

BN

Fot. Bogumiła Nowak