Strona główna Iłów Druhowie walczyli o puchary

Druhowie walczyli o puchary

395
0
PODZIEL SIĘ

Strażacy z trzech jednostek z Brzozowa Starego, Giżyc i Iłowa w niedzielę 25 sierpnia walczyli o puchary najlepszych gminnych drużyn OSP na boisku sportowym, przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Iłowie.

Rywalizacja strażacka na terenie gminy Iłów ma długoletnią tradycję i cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybywają kibicować swym drużynom.

Zawody zostały uroczyście otwarte przez  Edwarda Krakowiaka, prezesa zarządu oddziału gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowie, który powitał przybyłych na imprezę gości, m.in. st. bryg. Mirosława Gorzkiego – zastępcę komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Jana Pawła Kraśniewskiego – wójta gminy Iłów i Sławomira Tomaszewskiego – przewodniczącego Rady Gminy Iłów. W turnieju pożarniczo–sportowym rozegrane zostały dwie konkurencje – ćwiczenia bojowe oraz sztafeta 7 razy 50 metrów z przeszkodami. Sędzią głównym zawodów był kpt. Michał Jakubiak.

W ćwiczeniach bojowych bezkonkurencyjni byli strażacy z OSP Brzozów Stary, którzy zdobyli pierwsze miejsce z wynikiem 36,14 punktów. Na drugiej pozycji było OSP Giżyce z wynikiem 53,20 punktów, a na trzeciej OSP Iłów z wynikiem 128,65 punktów.

W sztafecie pożarniczej najlepiej spisali się strażacy z Giżyc z wynikiem 62,96 punktów.

Drugie miejsce przypadło brzozowiakom – 63,53 punktów, a trzecie iłowiakom – 74,50 punktów. Oczywiście w rywalizacji trzeba było wykazać się jak najmniejszą ilością punktów karnych.

Tegoroczne zawody zwyciężyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzozowa Starego, uzyskując w klasyfikacji generalnej 99,67 punktów karnych, przed OSP w Giżycach i OSP w Iłowie. Drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczył wójt gminy Iłów wraz z oficjalnymi gośćmi.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni zostali na możliwość obejrzenia prezentowanego sprzętu ratowniczo – gaśniczego, jakim dysponują strażacy jednostek OSP na terenie gminy Iłów, oraz tradycyjną grochówkę z kotła.

oprac. BN

Fot. UG Iłów