Strona główna Sochaczew miasto Dodatkowe 60 miejsc parkingowych

Dodatkowe 60 miejsc parkingowych

408
0
PODZIEL SIĘ

Na miejskim terenie, naprzeciw cmentarza parafialnego, ruszyła budowa kilkudziesięciu miejsc parkingowych. Posłużą one przede wszystkim mieszkańcom osiedla Polna, ale też ułatwią życie osobom odwiedzającym groby bliskich.

Budowa parkingów to jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że z listy tzw. projektów twardych, gdzie łączna pula środków wyniosła 870 tys. zł, sochaczewianie najmocniej poparli wówczas plan budowy parku linowego (796 głosów). Przedsięwzięcie to jest właśnie zrealizowane za całość wnioskowanej kwoty, czyli 500 tys. zł.

Drugim projektem dużym, który doczekał się realizacji, jest remont dróg i miejsc postojowych na osiedlu Polna II i Polna V. Zgodnie z regulaminem SBO na to zadanie przypadła reszta dostępnej puli pieniędzy, czyli 370 tys. zł. Pierwotnie projekt złożony do SBO zakładał wylanie asfaltu przed blokami, budowę parkingów, remont istniejących chodników, wymianę krawężników, a wnioskodawcy chcieli przebudować prawie 6 tys. m2 dróg i chodników. Jednak tak szeroki zakres robót oznaczałby wydatek aż 870 tys., dlatego inwestycja wykonywana jest w ograniczonym zakresie. Za 370 tys. powstanie 78 miejsc parkingowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Wjeżdżając na osiedle od alei 600 lecia, po prawej stronie kierowcy będą mieli do dyspozycji 48 miejsc rozmieszczonych w dwóch rzędach, a po lewej 30 stanowisk. Projekt sięgnie aż do pawilonów handlowych znajdujących się naprzeciw cmentarza wojennego. Liczba miejsc parkingowych w rejonie cmentarza zwiększy się o około 60.

źródło: sochaczew.pl