Derby dla Promyka

326
0

Warszawska Klasa A, grupa IV

W Nowej Suchej odbyły się powiatowe derby. Promyk gościł Piasta i wcale przed tym meczem faworytem nie był, ale ponoć mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Mecz rozpoczął się jak u mistrza Alfreda trzęsieniem ziemi, a potem już było tylko ciekawiej.

Już w pierwszej minucie piłkarze Piasta objęli prowadzenie po skutecznym strzale Adama Góralczyka. Gospodarze nie odpuścili i jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry prowadzili 3:1. Po trzydziestu minutach było już 4:1. Gościom jednak udało się strzelić gola „do szatni”.

Po przerwie gra była równie emocjonująca. W 76. minucie Piast strzelił trzeciego gola i emocje sięgnęły zenitu. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy strzelili jeszcze dwa gole i w sumie zasłużenie wygrali mecz.

Tajfun Brochów rywalizował na wyjeździe z Wrzosem Międzyborów. Tym razem rywal okazał się skuteczniejszy i przerwał passę zwycięstw drużyny Grzegorza Szypszaka.

Promyk Nowa Sucha – Piast Feliksów 6:6 (4:2)

gole: Kamil Wróbel (2), Marcin Gajda, Tomasz Jurczak, Marcin Jaworski, Piotr Ufa – Adam Góralczyk (3)

skład Promyk: Marcin Grzywacz – Michał Maciak, Marek Simiński, Paweł Kutkowski, Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski (Paweł Księżak), Marcin Gajda (Sebastian Zwierzchowski), Tomasz Jurczak (Marcin Wawrzyniak), Maciej Nowicki (Mateusz Figat), Kamil Wróbel (Damian Chełmiński), Rafał Dalke (Piotr Ufa).

skład Piast: Mateusz Florczak – Marcin Konik, Mateusz Zych, Rafał Walczak, Patryk Boczkowski, Mateusz Miller (Kamil Rembiejewski), Michał Sobański (Mariusz Cieślak), Krzysztof Różycki, Patryk Wyrembowski (Kamil Wróbel), Tomasz Oliwa, Adam Góralczyk (Artur Sobczyk)

Wrzos Międzyborów – Tajfun Brochów 2:0 (2:0)

skład: Pręgowski – Pisarek, Nowicki, Walczak, Foks (Paciorkowski), Adrian Nowakowski, Jakub Nowakowski (Ploch), Wiciak, Kaczmarek (Sadowski), Szypszak, Brzeski