Strona główna Sport Bonus na otarcie łez

Bonus na otarcie łez

392
0
PODZIEL SIĘ

Obawy przed końcowym wynikiem meczu z Juvenią Kraków był uzasadniony. Rywale zostali przed sobotnim spotkaniem wzmocnieni czterema rugbistami z Republiki Południowej Afryki i było to widać na boisku.
-Juan, Johnatan, Heinrich i Frans dali nam to, czego było nam najbardziej trzeba. Przełamują linię obrony, każdy doskonale wypełnia zadania przypisane do pozycji i przede wszystkim swoją postawą motywują cały zespół do walki – powiedział dla portalu klubowego Smoków trener drużyny gości Konrad Jarosz.
Sochaczewianie bardzo zmobilizowani wybiegli na boisko i już w trzydziestej sekundzie spotkania zdobyli pierwsze przyłożenie. Kilkanaście minut później Michał Kępa do swojej „siódemki” dopisał kolejne punkty za celną próbę. Rywale powoli zwiększali tempo swojej gry. Na szczęście nasza obrona spisywała się bez zarzutu, a rywale często popełniali błędy. Udało się im raz przedrzeć na pole punktowe Orkana. Dołożyli do tego dwie celne próby i wyszli na prowadzenie. Końcówka jednak ponownie należała do naszych Wojowników. Jeden z nich, Jakub Budnik zdobył przyłożenie i wyprowadził ponownie sochaczewian na prowadzenie.
Druga połowa należała do gości, którzy coraz bardziej się rozpędzali i nadal popełniali błędy. Po długiej nieobecności na boisku pojawił się Tomasz Gasik i kilka minut później skutecznie wykończył akcję Artura Fursenki. W tym momencie wydawało się, że czternastopunktowe prowadzenie zapewni sochaczewianom zwycięstwo. Rywale do końca atakowali, zmniejszając przewagę. Decydujące punkty zdobyli z rzutu karnego tuż przed zakończeniem meczu.
Orkan przegrał bardzo ważny mecz z Juvenią. Zasłużył jednak na słowa pochwały za ambicję i wolę walki do ostatniego gwizdka. Na „otarcie łez” pozostał bonusowy punkt oraz fotel lidera klasyfikacji najskuteczniejszego rugbisty Ekstraligi, na którym zasiadł Michał Kępa (43 punkty).
Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 24:26 (17:11)
punkty: Michał Kępa (14), Jakub Budnik (5), Tomasz Gasik (5)
skład: Marcin Krześniak (Tomasz Gasik), Krystian Mechecki (Levani Barkava), Jakub Budnik (Przemysław Dobijański), Artur Fursenko, Michał Szwarc, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Jan Mroziński, Sebastian Misiak, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski, Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Wiktor Dobrowolski), Razhdeni Bagaturia (Łukasz Syperek)
Wyniki III kolejki
Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 24:26 (17:11)
Skra Warszawa – Lechia Gdańsk 11:18 (11:15)
Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 10:13 (3:7)
Master Pharm Łódź – Arka Gdynia 73:7 (46:0)
Budowlani Lublin – wolny termin
Tabela
1.Master Pharm Łódź 14 126-37
2.Ogniwo Sopot 10 55-26
3.Juvenia Kraków 10 84-81
4.Orkan Sochaczew 9 78-63
5.Skra Warszawa 6 54-47
6.Pogoń Siedlce 5 27-29
7.Lechia Gdańsk 5 53-68
8.Arka Gdynia 1 32-131
9.Budowlani Lublin 0 29-56
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman