Strona główna Wyszogród Będzie zwrot, czy sprawa w sądzie?

Będzie zwrot, czy sprawa w sądzie?

738
0
PODZIEL SIĘ

CZY WYSZOGRÓD OPANUJĄ SZCZURY?

 Mieszkańcy Wyszogrodu mogą się starać o zwrot opłat ponoszonych za awaryjny odbiór odpadów, który był zorganizowany w lipcu i sierpniu. Poinformował o tym Urząd Gminy i Miasta w Wyszogrodzie. Jednak nie ma żadnej gwarancji, że odzyskają pieniądze. W mieście pojawiły się już szczury, żerujące w śmieciach.

 Na razie muszą płacić Związkowi Gmin Regionu Płockiego za usługę, której ten nie wykonuje, i Zakładowi Gospodarki Komunalnej za doraźne odbieranie śmieci. Nikt nie wie, jak długo to potrwa, choć władze Wyszogrodu chcą problem ten rozwiązać.

– Sytuacja staje się coraz trudniejsza. Mieszkańcy jednak dzielnie ją znoszą, choć boją się zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego zalegającymi śmieciami. Już pojawiły się pierwsze szczury w mieście. Zaczyna być coraz groźnej, a sytuacja patowa trwa – mówi Ewa, jedna z mieszkanek Wyszogrodu.

Wielu wyszogrodzian zaczyna narzekać na nieprzyjemny zapach i robactwo, zwłaszcza przy blokach, gdzie odpadów jest najwięcej. Na wsiach jest nieco lepiej. Tam mieszkańcy w wielu przypadkach spalają śmieci. Co jednak   nie jest dozwolone.

Nadal nie ma pewności, że sytuacja się zmieni.

– Władze Wyszogrodu być może starają się dogadać ze Związkiem Gmin, ale jest źle i zagrożenie epidemią wisi nad nami – dodaje inny mieszkaniec.

Czytaj dalej w najnowszym wydaniu Expressu Sochaczewskiego, ktory ukaże sie 3 września.

Bogumiła Nowak

Fot. Archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe połączenia autobusowe
Następny artykułWyciek po awarii