Strona główna Kampinos Bawimy się na Eko-Pikniku

Bawimy się na Eko-Pikniku

384
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

 Już w najbliższą niedzielę, 8 września w Kampinosie odbędzie się XXI edycja Eko-Pikniku. Na wszystkich, którzy pojawią się na imprezie, czeka mnóstwo atrakcji. Będzie muzyka, taniec, pokazy sportowe, stare samochody i gwiazdy. Nie zabraknie konkursów i atrakcji dla najmłodszych.

Jak co roku, impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. To samo miejsce od lat – boisko Klubu Sportowego „Orzeł Kampinos” zlokalizowane w Kampinosie, przy drodze wojewódzkiej relacji Warszawa-Sochaczew. Dojazd jest łatwy. Tych, którzy chcą się wybrać po raz pierwszy, poprowadzą tablice informacyjne i strzałki. Dla zmotoryzowanych przygotowane są dogodne parkingi w Kampinosie, wzdłuż drogi Warszawa – Sochaczew.

Na scenie będzie się wiele działo. Oprócz zapowiedzianych w tym dniu gwiazd wieczoru, pojawią się lokalne zespoły muzyczne. Fani będą mogli podziwiać zespoły Kontrast i No Days Off z wokalistką Anitą Znamirowską. Nie zabraknie też tradycyjnie tanecznych perełek. Na estradzie wystąpi zespół Abstrakt z Sochaczewa oraz Ożarowiacy.

Jednak największe gwiazdy to PapaD oraz Boys. Pierwszy z tych zespołów istnieje już 45 lat. Z pewnością melomanów czeka wspaniała wycieczka muzyczna.

Z kolei Boys to istniejący od 1991 roku zespół disco polo, znany fanom m.in. z utworu „Jesteś szalona”.

W programie zaplanowano także wiele innych atrakcji. Fanów motoryzacji zapewne ucieszy zlot zabytkowych samochodów. Będą też stoiska z rękodziełem, a na nich m.in. pokaz tradycyjnego kowalstwa artystycznego. Swój najnowszy sprzęt, na którym pracują, pokażą kampinoscy strażacy. Ryzykanci jak co roku będą próbować skakać na bungee, a maluchy z rodzicami poszaleć w wesołym miasteczku.

Nie zabraknie też stoisk dla smakoszy. Oferowane im będą pyszne regionalne rarytasy – sery, miody, lody i piwa rzemieślnicze. Jak również potrawy z grilla na różne sposoby.

Tradycją Eko-Pikniku jest również akcja krwiodawstwa, którą w godzinach 13.00 – 17.00 przeprowadzi Klub Honorowych Dawców Krwi „Maksymilian”.

Tegoroczny Eko-Piknik organizowany jest przez Gminę Kampinos.

oprac. BN

fot.archiwum