Strona główna Teresin Aby rozwijać zdolności

Aby rozwijać zdolności

302
0
PODZIEL SIĘ

Nowy rok szkolny już ruszył, a to oznacza, że Teresiński Ośrodek Kultury ponownie zaprasza w swoje progi młode osoby, które chcą kreatywnie spędzić czas po nauce w szkole i przy tym doszlifować swoje talenty, zaprasza również starszych. Na chętnych jak zawsze czeka bogata oferta, począwszy od plastyki, po muzykę, śpiew czy teatr. A zatem, co konkretnie TOK proponuje?

Ci, którzy uwielbiają malować, rysować, na zajęcia plastyczne mogą uczęszczać do instruktorki Beaty Sałacińskiej. Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 19 września o godz.16.30.

Miłośnicy muzyki także się nie zawiodą. Nauką gry na pianinie, keyboardzie, akordeonie i saksofonie – będą to zajęcia indywidualne – zajmie się instruktor Paweł Dałkiewicz, zapisywać można się pod nr tel. 602 522 263. Z kolei chętna młodzież (od 12 roku życia) do nauki gry na gitarze elektrycznej, akustycznej, basowej może zapisywać się na zajęcia pod nr tel. 505 081 539 – instruktorem jest Jakub Kamiński. Natomiast gry na gitarze klasycznej i ukulele uczył będzie Bartek Figut, zapisy u instruktora pod nr tel. 500 004 259.

Podobno śpiewać każdy może, warto więc spróbować swoich sił w zajęciach wokalnych u instruktora Zbyszka Murawskiego. Do uczestnictwa w zajęciach grupowych dla dzieci w wieku 6-12 lat można zapisywać się pod nr tel. 784 575 653.

Wiadomo już, że grupowe zajęcia wokalne u Joanny Cieśniewskiej odbywać się będą we wtorki w dwóch grupach wiekowych: 12-14 lat – godz. 18.00 i 15-19 lat – godz. 19.00. Pierwsze zajęcia 1 października, a zgłoszeń można dokonywać w sekretariacie TOK tel. 46 861 38 81.

Kto z kolei ceni sobie taniec, będzie mógł uczestniczyć w zajęciach tańca nowoczesnego i współczesnego, prowadzonych przez Monikę Osiecką-Jaworską. Przyjmowane będą dzieci od 6 roku życia oraz młodzież. Spotkanie i zapisy – w środy 11 i 18 września br. o godz. 16.00.

Dla tych, którym nie obca jest scena, TOK oferuje udział w zajęciach teatralnych u Katarzyny Rospędowskiej. Z tym, że zapisy ruszą tu dopiero od stycznia 2020 r., a więcej informacji na ten temat pojawi się w grudniu br.

Na koniec coś dla najmłodszych w wieku od 5 do 7 lat. Otóż zajęcia twórcze dla dzieci poprowadzi Karolina Krukowska, która zaprasza na spotkanie organizacyjne – 20 września o godz. 17.45.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay