Strona główna Powiat Miodowe produkty nagrodzone

Miodowe produkty nagrodzone

111
0
PODZIEL SIĘ

Na Dożynkach Powiatowych w Giżycach poznaliśmy laureatów XI już edycji konkursu kulinarnego „Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”.

W tym roku po raz pierwszy został on przeprowadzony podczas uroczystości dożynkowych. Tu miał też miejsce na scenie moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom.

Organizatorami konkursu są: MODR oddział Warszawa, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie.

W tym roku zakładał on dwie kategorie produktów regionalnych, które w składzie miały zawierać obowiązkowo miód: wyroby cukiernicze oraz drugą – napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). W tym roku organizatorzy zaprosili do konkursu, obok osób indywidualnych koła gospodyń wiejskich.

Produkty należało dostarczyć w dniu dożynek, tj. 15 września do namiotu MODR-u. O godzinie 14.00 zebrała się komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Brzeska – Urząd Gminy Iłów, Agnieszka Grzelak – Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej, Zygmunt Łukasiewicz i Stefan Peńśko z Powiatowego Koła Pszczelarzy, oraz Agnieszka Okraska – MODR Bielice.

Do konkursu wyroby zgłosiło 12 osób w kategorii wyroby cukiernicze oraz 6 osób w kategorii napoje regionalne.

Komisja przyznała nagrody za I, II i III miejsca, wyróżnienia oraz dwie nagrody specjalne ufundowane przez Radę Powiatową MIR i wójta gminy Iłów.

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, wręczała na scenie Katarzyna Michalska – sekretarz gminy Iłów, oraz Krzysztof Szumski – dyrektor MODR, Zygmunt Łukasiewicz i Anna Syperek (Starostwo Powiatowe w Sochaczewie). A wśród nagród były m.in. termosy, miksery, blendery, wypiekacze do mufinek, zestawy kawowe, podgrzewacze, karafki oraz soki ufundowane przez „Tęczowy Ogród”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

wyroby cukiernicze

1 miejsce – Irena Izydorczyk za ciasto miodowiec (gm. Iłów)

2 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Giżycach za ciasto miodownik z jabłkiem

3 miejsce – KGW Kreatywni w Kozłowie Biskupim i Kornelinie za chleb pszenno-razowy z miodem i ziarnami (gm. Nowa Sucha)

wyróżnienia:

Marta Urbaniak za ciastko jeżakowiec miodowy (gm. Iłów)

Lucyna Wojtczak za ciasto miodowo-jabłkowe (gm. Teresin)

Kamila Zielińska za ciasto miodowa pokusa (gm. Młodzieszyn)

– KGW Ostrowce za pieczone jabłka z karmelem miodowym (gm. Iłów)

Barbara Dmowska za torcik orzechowo-miodowy (Iłów)

– KGW Pszczółki za ciasto pszczółka (gm. Iłów)

– KGW w Ładach za ciasto leśne mrowisko (gm. Iłów)

– KGW Kreatywni za ciasto miodownik (gm. Nowa Sucha)

– KGW w Żdżarowie za piernik (gm. Sochaczew)

napoje regionalne

1 miejsce – Sebastian Szymańczak za napój krupnik (gm. Teresin)

2 miejsce – KGW Kreatywni za nalewkę tyrajmisiu z miodem (gm. Nowa Sucha)

3 miejsce – KGW Kreatywni za nalewkę miętą trącone z miodem (gm. Nowa Sucha)

wyróżnienia:

– KGW Pszczółki za herbatkę miętowo-lipową z miodem (gm. Iłów)

Daniel Chłystek za wino z mniszka lekarskiego (gm. Sochaczew)

– KGW Kreatywni za chłodnik piwny z miodem i serem twarogowym (gm. Nowa Sucha)

nagroda MIR-u: KGW Kreatywni oraz KGW w Ładach

nagroda wójta gminy Iłów: KGW Kreatywni

 Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMocna barwa bluesa
Następny artykułSochaczewskie Palmiry