Strona główna Sochaczew miasto Życzymy dwustu lat!

Życzymy dwustu lat!

337
0
PODZIEL SIĘ

100 lat to piękny wiek, a niewielu z nas ma możliwość obchodzenia tak dostojnego jubileuszu. Sto lat, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

W środę 21 sierpnia sochaczewianka Irena Maria Modelewska obchodziła setne urodziny i właśnie z tej okazji jubilatkę odwiedzili dziś burmistrzowie Piotr Osiecki i Marek Fergiński. Wybrali się do domu p. Janiny z życzeniami 200 lat w zdrowiu, z kwiatami i pisemnymi gratulacjami. Była to okazja do rozmów o życiowych blaskach i cieniach, trudnej młodości pokolenia, które przeżyło II wojnę światową, do przejrzenia albumu z rodzinnymi fotografiami.

Irena Modelewska niemal całe życie zawodowe poświęciła pracy z dziećmi. Od chwili uruchomienia w 1952 roku Miejskiego Przedszkola nr 1, była w nim zatrudniona. Wcześniej krótko pracowała w Chemitexie. Po przejściu na emeryturę zaangażowała się w działalność klubu seniora. Wychowała czworo dzieci, ma ośmioro wnuków i siedmiu prawnuków.

UM Sochaczew

Fot.: UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZa wysokie progi
Następny artykułNoc z muzyką i poezją