Strona główna Teresin Ziemniaczana biesiada

Ziemniaczana biesiada

378
0
PODZIEL SIĘ

 „Święto Pieczonego Ziemniaka” obchodzone jest w Serokach-Wsi od wielu lat. Można powiedzieć nawet, że sołectwo to należy do inicjatorów sąsiedzkich imprez integracyjnych w gminie Teresin. Po raz piąty mieszkańcy ponownie współbiesiadowali na polu u sołtysa Pawła Zdanowskiego.

Świetna frekwencja, bo ponad 130 osób mile spędziło czas nie tylko przy pieczeniu ziemniaków, ale korzystając z wielu przygotowanych tego dnia atrakcji. Stoły wręcz uginały się od kulinarnych specjałów przyniesionych ze sobą przez gości. Domowe przysmaki, wypieki, słodycze, a do tego wojskowa grochówka. Bo i tegoroczne święto w Serokach-Wsi przybrało nieoczekiwanie mundurowy charakter. Oto bardzo dużą atrakcją była obecność żołnierzy i sprzętu 37 Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bielicach. Sprzęt techniczny udostępniali również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i Policjanci. Zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych było ogromne. Na dzieci czekała ponadto dmuchana zjeżdżalnia, popcorn i cukrowa wata, na nudę więc nie miały szans narzekać.

Serdecznie dziękujemy Jednostce Wojskowej z Bielic, druhom OSP Teresin oraz Policji z Teresina za obecność i uświetnienie naszego spotkania, które, tak jak i poprzednie, pozostanie w pamięci uczestników choćby do przyszłego roku – mówią zadowoleni organizatorzy, którymi byli m.in. sołtys Paweł Zdanowski, Rada Sołecka, Daniel Zdanowski – radny gminy Teresin oraz wielu mieszkańców zaangażowanych w prace nad rozwojem i integracją sołectwa. Nic, tylko brać przykład.

Marcin Odolczyk