Strona główna Sochaczew miasto Zabiorą azbest

Zabiorą azbest

479
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu wykona w tym roku prace związane z usuwaniem i odbiorem azbestu z terenu Sochaczewa. Zlecenie to zostało powierzone firmie Revol z Łodzi.

Na tegoroczną akcję, związaną z jego usuwaniem, Urząd Miejski otrzymał 21 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Z kolei z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczonych 30 tysięcy złotych. Środki te pozwolą na usunięcie i utylizację ok. 115 ton wyrobów azbestowych, głównie eternitu znajdującego się na terenie Sochaczewa.

– Eternit zdejmowany będzie z budynków znajdujących się na dwunastu posesjach. Szacujemy, że do demontażu jest tam ponad 26 ton płyt. Część mieszkańców już zdjęła eternit z dachów, zmagazynowała na podwórkach i od tej grupy firma Revol jedynie zabierze odpady. Specjalistyczne ekipy pojawią się na 40 posesjach, skąd zabiorą 88,4 tony eternitu. Na przeprowadzenie akcji firma ma czas do 30 listopada – mówi Agnieszka Tomaszewska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi w UM.

Z roku na rok eternit znika z naszych domów, garaży i ogródków działkowych. Przy wsparciu Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, z terenu miasta do utylizacji trafia rocznie około stu ton płyt. Osoby zainteresowane udziałem w przyszłorocznej akcji usuwania eternitu, proszone są o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego przy ul. 1 Maja 16, tel. 46 862 22 35 wew. 337 lub 397. Lista chętnych jest tworzona na bieżąco. Dodajmy, że rodziny objęte programem usuwania wyrobów azbestowych nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.

dot

fot.pixabay