Strona główna Teresin Zabawa była przednia

Zabawa była przednia

380
0
PODZIEL SIĘ

Dużo bardzo ciekawych zajęć, konkursy, wycieczki i iście wakacyjna atmosfera. Tradycyjnie podczas półkolonii w Szkołach Podstawowych w Paprotni i w Szymanowie przygotowano dla podopiecznych szereg atrakcji. Na nudy z pewnością nie było czasu.

W Paprotni półkolonie letnie, jak i zimowe odbywają się od wielu lat. To szkolna tradycja, która corocznie cieszy się ogromną popularności. Nie inaczej było i teraz.

Wakacje w szkole

W ciągu dwóch tygodni na dzieci i młodzież czekała świetna zabawa, nic zatem dziwnego, że mimo wakacji śpieszyli do szkoły. Każdego dnia w zorganizowanym wypoczynku brało udział około pięćdziesięciu młodych osób. Przede wszystkim dominowały zajęcia świetlicowe, zajęcia na powietrzu no i oczywiście sportowe. Prowadzili je nauczyciele: Katarzyna Kacprzak, Jolanta Kukawska, Jacek Wiśniewski i Krystyna Milczarek, a nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał dyrektor szkoły Grzegorz Fabiszak.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu półkolonii. Jak zawsze cieszy nas też duże zainteresowanie wśród uczniów. Przy okazji składam ogromne podziękowania za umożliwienie realizacji tych zajęć wójtowi Markowi Olechowskiemu, Marii Wójcickiej gminnemu koordynatorowi d.s. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Teresinie, a także Joannie Kaczanowskiej Przewodniczącej Rady Rodziców przy naszej szkole – mówi dyrektor.

Podczas półkolonii chyba największą popularnością wśród uczestników zawsze cieszą się wycieczki. Nie zabrakło ich również i w tym roku. Odbyły się wyjazdy do Parku Bajka w Błoniu, gdzie półkoloniści korzystali m.in. z zabaw i kąpieli w fontannach. Nie omieszkali też zajrzeć do kina na projekcję filmu „Alladyn”. A jeśli już chodzi o kąpiel wodną, ale też grę w piłkę nożną i siatkową, to one przeważały podczas wyjazdu nad żyrardowski zalew. Uczestnicy bawili też w Warszawie i to niejeden raz. Czy to w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym, na tarasie widokowym w Pałac Kultury i Nauki, czy podczas szaleństw w jednej z warszawskich sal interaktywnej zabawy.

W Paprotni odbyło się też spotkanie z policjantami Posterunku Policji w Teresinie. O najistotniejszych zasadach bezpieczeństwa, nie tylko podczas wakacyjnego wypoczynku, opowiadali kierownik asp. szt. Marian Lewandowski i dzielnicowa st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak.

Nie było nudy

Około 40 uczniów wspaniale spędziło półkolonie także w Szkole Podstawowej w Szymanowie. Przez dwa tygodnie uczestnicy korzystali z wielu atrakcji, m.in. z wycieczek, jakie przygotowała im Mariola Leszczyńska, organizatorka wypoczynku. Każdego dnia grupa dzieci z opiekunami miała możliwość nie tylko zabawy, ale i nauki.

Półkoloniści bawili się między innymi na Farmie Iluzji, termach w Mszczonowie, Zakątku Gongolinie. Aktywnie spędzili czas w parku trampolin Stacja Grawitacja, wrotkarni, parku jordanowskim w Błoniu czy Czarcim Chutorze w Kampinoskim Parku Narodowym. Zwiedzili również Muzeum w Łowiczu oraz poznali tajniki garncarstwa w zakładzie w Bolimowie – mówi Jarosław Żejmo, dyrektor szkoły. Zakończenie półkolonii też niebanalne, był nim spacer z przewodnikiem po warszawskiej Starówce. W Szymanowie chętnych do udziału w wakacyjnym wypoczynku nie brakowało, tu również bardzo dużą popularnością cieszyły się wycieczki, a frekwencja podczas atrakcyjnych zajęć świadczy o zapotrzebowaniu właśnie na taką formę spędzania czasu wolnego.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Gminy Teresin, szczególnie Marzeny Wójcickiej z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękują uczniowie, rodzice oraz opiekunowie – dodaje dyrektor Żejmo.

Dzięki obu placówkom, dla dzieci, które nie wyjechały na wczasy, obozy, kolonie, była to najlepsza okazja do wspaniałej zabawy blisko domu, wśród kolegów i koleżanek. Wrażenia na pewno pozostaną co najmniej do przyszłego lata, kiedy ponownie szkoły zaproszą na swoje półkolonie. A pytań o następne tego typu atrakcje nie brakowało już teraz.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuchą stopą do domu
Następny artykułHandel przy cmentarzu