Strona główna Sochaczew miasto Wyświetlą rozkład

Wyświetlą rozkład

470
0
PODZIEL SIĘ

Znane są już wyniki przetargu dotyczącego montażu na przystankach ZKM elektronicznych tablic wyświetlających informacje o godzinie odjazdu najbliższych 4-5 autobusów. O wykonanie tego zlecenia starały się trzy firmy, z których najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym przedstawiła spółka R&G z Mielca. Zaproponowała ona 306 855 zł, przy planowanych przez miasto 352 tys. zł.

Teraz oferta firmy jest sprawdzana pod względem zgodności z warunkami zamówienia.

Dodajmy, że elektroniczne tablice z rozkładem jazdy pojawią się na przystankach w połowie października. Będą one podłączone do istniejącego już w ZKM systemu LiveBus, który śledzi na bieżąco ruch autobusów, dzięki wykorzystaniu satelitarnego systemu GPS. Pozwala on dyspozytorowi na zorientowanie się, gdzie znajduje się każdy pojazd i za ile minut przyjedzie.

Tablice zostaną zamontowane na przystankach przy dworcu PKP, na Placu Kościuszki, przy Szpitalu Powiatowym, na przystanku przy ulicy Traugutta (obok parku) oraz przy tzw. „okrąglaku” w Chodakowie. Każda z nich ma być wyposażona w czujnik natężenia światła w zależności od warunków pogodowych i pory dnia. Natomiast osoby słabo widzące lub niewidome, po naciśnięciu przycisku usłyszą, która jest godzina i za ile minut z przystanku odjedzie autobus konkretnej linii.

jur

Fot.: R&G