Strona główna Sochaczew gmina Wydmuszka zamiast lotniska

Wydmuszka zamiast lotniska

617
0
PODZIEL SIĘ

Głośny swego czasu pomysł budowy w Bielicach pod Sochaczewem portu lotniczego ostatnio całkowicie przycichł. A przecież – jak przekonywały poprzednie władze Sochaczewa, które były najzagorzalszym orędownikiem jego budowy – lotnisko miało zostać otwarte w 2011 roku, a trzy lata później w 2014 osiągnąć docelową przepustowość, czyli przyjmować 10 milionów pasażerów.

Obecnie spółka Mazowiecki Port Lotniczy Sochaczew, która planowała wybudowanie konkurencyjnego dla Okęcia lotniska, to martwy byt. Co prawda istnieje, ale jej działalność ogranicza się do sporządzania rocznych wpisów do KRS o stanie spółki. A te sprowadzają się jedynie do wymienienia wspólników i osób zarządzających firmą.

Były plany zamknięcia spółki, czyli jej rozwiązania, ale nic z tego nie wyszło. Nie wiadomo było, jak podzielić koszty likwidacji, w tym dokonać ewentualnych dopłat do wysokości posiadanego udziału oraz pokryć ewentualne zobowiązania poniesione przez innych wspólników na rzecz MPLS – powiedziała nam jedna z osób blisko związanych ze spółką. A tę, jak wynika z ostatniego wpisu do KRS, tworzą: Barbara i Zbigniew Komorowscy, Gmina Sochaczew, Miasto Sochaczew oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego, który ukaże sie 20 sierpnia

fot.pixabay