Strona główna Powiat Wybrana na przewodniczącą

Wybrana na przewodniczącą

316
0
PODZIEL SIĘ

Nową przewodniczącą Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Sochaczewie została Aneta Roskosz, radna powiatowa.

Na ostatniej, sierpniowej sesji Rady Powiatu, starosta Jolanta Gonta, gratulowała radnej wyboru do Rady Powiatowej MIR, licząc po cichu, iż w nowej kadencji Izby będzie pełniła znaczącą funkcję, która umożliwi współpracę z Radą Powiatu. Tak też się stało.

Aneta Roskosz, radna Rady Powiatu w Sochaczewie została przewodniczącym Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Sochaczewie. To duże wyróżnienie dla debiutującej w samorządzie powiatowym radnej. Osobiście gratulacje nowo wybranej przewodniczącej złożyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, życząc skutecznej i efektywnej pracy na rzecz rolników ziemi sochaczewskiej, wspierania działalności rolniczej, rynku rolnego i rozwoju wsi.

Niezmiernie cieszę się, że to pani Aneta Roskosz stanie na czele ważnej lokalnie instytucji rolniczej. Z pewnością zacieśni się współpraca między naszym samorządem a MIR-em, zwłaszcza w perspektywie organizowanych przez Starostwo ważnych dla rolników przedsięwzięć, w tym dożynek powiatowych – mówi Jolanta Gonta, starosta.

Aneta Roskosz w Radzie Powiatu przewodniczy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, jest też członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa I Ochrony Środowiska. Bardzo dobrze zna realia życia na wsi, problemy i bolączki rolników. Pochodzi z gminy Iłów.

Należy nadmienić, iż o funkcję przewodniczącego ubiegały się dwie osoby: Aneta Roskosz i Roman Stobiecki z gminy Młodzieszyn. Decyzją delegatów nową przewodniczącą została Aneta Roskosz, która wygrała wybory stosunkiem głosów 8 do 6.

Wybory do Rady Powiatowej MIR odbyły się w miniony wtorek, 13 sierpnia w Urzędzie Gminy Sochaczew.

W skład rolniczych rad powiatowych wchodzą osoby wyłonione w wyborach. W każdej gminie danego powiatu wybiera się w ten sposób jednego lub dwóch członków rady (zależnie od powierzchni użytków rolnych w danej gminie). Tak wybrana rada powiatowa wybiera ze swojego grona przewodniczącego oraz delegata na walne zgromadzenie danej izby. Przewodniczący i delegaci rad powiatowych tworzą walne zgromadzenie izby rolniczej. Szczegóły wyborów określa Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie