Strona główna Sochaczew miasto Wielkie pływanie po Bzurze

Wielkie pływanie po Bzurze

492
0
PODZIEL SIĘ

 Stowarzyszenie „Nad Bzurą” oraz Moto Przystań w Plecewicach zapraszają na IV Ogólnopolski Spływ Kajakowy Bzura 2019, który odbędzie się 17 i 18 sierpnia. Impreza rozpocznie się już w piątek, 16 sierpnia.

Tego dnia jej uczestnicy spotkają się na polu namiotowym Moto Przystań, skąd następnego dnia zostaną przetransportowani do Kozłowa Szlacheckiego. Tam zaplanowano oficjalne otwarcie spływu i start. Początkowo impreza będzie miała charakter typowo rekreacyjny. Emocje zaczną się od mostu w Chodakowie. To właśnie od tego momentu rozpocznie się rywalizacja, czyli mierzenie czasu, w jakim poszczególne załogi pokonają dystans do Plecewic. A tam zaplanowano piknik i wręczenie nagród dla najszybszych załóg.

Z kolei w niedzielę, 18 sierpnia, zaplanowano spływ do Witkowic. Tu jego uczestnicy oddadzą hołd żołnierzom poległym podczas przeprawy przez Bzurę we wrześniu 1939 r.

Więcej szczegółów na temat spływu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej stowarzyszenia: nadbzurą.pl. Uczestnictwo w spływie można zgłosić także przed samym startem, ale wtedy nie mamy pewności, że znajdzie się dla nas wolny kajak.

Dodajmy, że patronat nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

dot

fot.archiwum