Strona główna Sochaczew miasto Wielka zabawa nad Bzurą

Wielka zabawa nad Bzurą

551
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

Już w ten weekend zapraszamy na „Święto Bzury”. Spotkanie tradycyjnie na plaży. Spotykamy się po raz piąty w sobotę 24 sierpnia. To impreza organizowana przez naszą redakcję i Miasto Sochaczew.

 Liczymy, że w tym roku dopisze nam ciepło i słońce, a uczestnicy, mieszkańcy powiatu sochaczewskiego i turyści nie zawiodą.

Start imprezy o 14.30. O tej godzinie rusza turniej dla dzieci w MMA i Garpplingu – czyli zawodach na wodzie. Harcerze z sekcji żeglarskiej Hufca ZHP Sochaczew będą uczyć wiązania węzłów żeglarskich. O 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie, którego dokona Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa oraz Janusz Szostak, wydawca naszego tygodnika. Imprezę poprowadzi Jolanta Kawczyńska, która będzie zachęcać do kolejnych atrakcji.

Program sportowy jest bogaty. W jego ramach pokaz rugby plażowego weteranów Rugby Club Orkan i zumba na plaży z Dream Team Sochaczew i Ewą Osińską. Będzie pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu druhów z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz WOPR w Sochaczewie. O 16.00 zapraszamy do udziału w karaoke nad Bzurą.

Na pewno najwięcej uczestników przyciągnie próba bicia rekordu w przeciąganiu liny, która zapowiedziana jest na 16.30. Co roku uczestniczą w tym niemal wszyscy obecni na plaży. Podobnie jak w mistrzostwach w armwrestlingu, czyli siłowania na rękę, które startują o 16.45. Natomiast od godziny 17.15 siłacze będą mieć przerzucać opony na czas. Na koniec pokaz sztuk walki. Poprowadzi je Dragon FC.

Po raz czwarty odbędzie się finał konkursu na wiersz o Bzurze. Zaś wręczenie Lauru Bzury o godzinie 18.00. A od 18.30 rusza część muzyczna. Na scenie pojawi się zespół No Days Off z wokalistką Anitą Znamirowską. Zaraz po niej dwa zespoły – Junior Vasyl oraz Cygańskie Książęta. Imprezę zakończy dyskoteka na dechach, poprowadzona DJ Sebastian. Przez cały dzień na najmłodszych czeka zabawa na dmuchańcach i konkursy. Będą też stoiska ZWiK, ZHP, PPSP, WOPR, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, MOSiR, Clubu Dragon Fight, Expressu Sochaczewskiego oraz Miasta Sochaczew.

Dzień później, 25 sierpnia, od 7.30 do 13.00 Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Burmistrza Sochaczewa „Jaź Bzury”., które zakończą się wręczeniem pucharów zwycięzcom.

Patronat honorowy nad Świętem Bzury objął Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa. Osoby i firmy, które chcą wystawić swoje stoisko podczas V Święta Bzury, proszone są o kontakt z naszą redakcją 46 862 15 82 lub 500 152 807.

 BN