Strona główna Powiat W hołdzie powstańcom

W hołdzie powstańcom

263
0
PODZIEL SIĘ

1 sierpnia jest bardzo znaczącą w naszym kraju. Także i my, choć nie w naszej stolicy, a w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, byliśmy tego dnia sercami blisko powstańców warszawskich. Punktualnie o godzinie 17.00 także i w naszej miejscowości zawyły syreny.

Był to dla nas sygnał do rozpoczęcia rozmów dotyczących Powstania Warszawskiego. Na początek uczciliśmy to wydarzenie chwilą ciszy, później wychowawcy oraz psycholog przybliżyli dzieciom historię wydarzeń 1 sierpnia 1944 r. Wzbudziło to duże zainteresowanie wychowanków, pojawiały się kolejne pytania, ale i chwile refleksji – jak ja zachowałbym się w świetle tamtych wydarzeń, czy znalazłbym odwagę i wytrwałość?

Następnie przystąpiliśmy do wspólnego tworzenia plakatu upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Zaangażowali się wszyscy, a najczęściej padającym słowem był wyraz „bohater” w każdej jego odmianie. Powstały także kartki dla powstańców, które trafią do nich w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!”. Pomysłów było co niemiara, każdy chciał własnoręcznie stworzyć kartkę i oddać w ten sposób cześć naszym bohaterom. To była dla wszystkich wspaniała lekcja historii, która nie zostanie szybko zapomniana.

P.Michalak, L. Szcześniak, D. Idźkowska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSołecka integracja
Następny artykułZaprojektują nowy most